Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 10.05.2024

Inspektor ochrony zabytków Wydział Inspekcji Zabytków Archeologicznych

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Lublinie
  • Lublin, lubelskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

praca administracyjno-biurowa, obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie, praca związana z bezpośrednią obsługą interesanta,

stanowisko pracy zlokalizowane na I piętrze budynku, brak windy, toaleta dostosowana dla osób ze szczególnymi potrzebami na parterze budynku,

  • prowadzenie ewidencji i weryfikacji stanowisk archeologicznych
  • przygotowywanie projektów postanowień, decyzji, opinii dotyczących robót budowlanych przy zabytkach nieruchomych i archeologicznych
  • przygotowanie decyzji dot. określania zakresu i rodzaju niezbędnych badań archeologicznych
  • przygotowywanie projektów decyzji dotyczących badań archeologicznych i poszukiwań zabytków
  • nadzór konserwatorski nad prowadzonymi badaniami archeologicznymi i poszukiwaniami zabytków prowadzonymi w oparciu o pozwolenia konserwatorskie
  • sporządzanie decyzji i protokołów przekazania zabytków archeologicznych w depozyt muzeum lub innej jednostki organizacyjnej, lub przekazania zabytków na własność do muzeum
  • gromadzenie dokumentacji prac badawczych, w tym egzekwowanie od badaczy obowiązku przekazanie do LWKZ dokumentacji z przebiegu badań i opracowania ich wyników, inwentaryzacji polowej pozyskanych zabytków
  • wykonywanie kontroli mających na celu dokonanie oceny stanu zachowania, warunków przechowywania i zabezpieczenia zabytków archeologicznych przekazanych w depozyt muzeum i innym jednostkom organizacyjnym
  • wykonywanie kontroli nieruchomego zabytku archeologicznego przy udziale właściciela nieruchomości, na której położony jest zabytek w zakresie przestrzegania i stosowania przepisów dotyczących ochrony i opieki nad zabytkami, wydawanie zaleceń pokontrolnych
  • wykonywanie inspekcji terenowych w tym min.: oględzin odkrytych lub przypadkowo znalezionych zabytków archeologicznych, odbiorów częściowych/końcowych badań
  • przygotowywanie projektów decyzji i dokumentacji w zakresie dotyczącym wpisów stanowisk archeologicznych do rejestru zabytków
  • pomoc koordynatorowi projektu „Plan działań konserwatorów zabytków na lata 2024-2029” Program Fundusze europejskie na infrastrukturę, klimat i środowisko 2021-2027, Pomoc Techniczna FEnIKS 2021-2027 oraz zastępowanie go w czasie nieobecności

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe Archeologiczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • zdolności analityczne, dokładność i systematyczność
  • umiejętność i łatwość precyzyjnego i poprawnego formułowania myśli w języku polskim w mowie i piśmie /redagowanie tekstów/
  • znajomość ustawy o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami oraz rozporządzeń wykonawczych do ww. ustawy
  • znajomość problematyki konserwatorskiej
  • znajomość kodeksu postępowania administracyjnego
  • umiejętność samodzielnej organizacji pracy
  • umiejętność pracy w zespole i komunikatywność
  • umiejętność obsługi komputera oraz programu EXCEL
  • umiejętność podejmowania decyzji i odpowiedzialność
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego w administracji publicznej
  • doświadczenie przy zadaniach realizowanych z finansowaniem ze środków Unii Europejskiej

Oferujemy

  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników