Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 30.04.2024

Radca prawny w Dziale Obsługi Prawnej w Izbie Administracji Skarbowej w Łodzi

Izba Administracji Skarbowej w Łodzi
  • Łódź, łódzkie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

  • praca w siedzibie Izby Administracji Skarbowej w Łodzi na stanowisku administracyjno-biurowym z przewagą wysiłku umysłowego związana z częstym reprezentowaniem Urzędu na zewnątrz,
  • praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego wymiaru czasu pracy,
  • narzędzia pracy - sprzęt biurowy (np. komputer, drukarka, niszczarka, itp.),
  • praca przeważnie siedząca,

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

  • stanowisko pracy oświetlone światłem naturalnym i sztucznym,
  • stanowisko pracy zlokalizowane w budynku trzypiętrowym,
  • budynek posiada bariery architektoniczne (brak podjazdów dla osób poruszających się
  • na wózkach inwalidzkich, brak windy, brak pomieszczeń higieniczno-sanitarnych przystosowanych
  • dla osób niepełnosprawnych).
  • Sporządza opinie prawne, udziela porad i konsultacji prawnych w zakresie stosowania przepisów prawa związanych z działalnością izby administracji skarbowej i podległych jej urzędów skarbowych w celu przedstawienia aktualnego stanu prawnego zleconych spraw.
  • Opiniuje pod względem formalno-prawnym projekty aktów prawnych normatywnych wydawanych przez dyrektora izby administracji skarbowej oraz projekty umów zawieranych przez izbę administracji skarbowej w celu zapewnienia ich zgodności z prawem.
  • Reprezentuje izbę administracji skarbowej/dyrektora izby administracji skarbowej w postępowaniach przed sądami powszechnymi i administracyjnymi i innymi organami orzekającymi oraz urzędami w celu ochrony prawnych interesów izby.
  • Opracowuje pisma procesowe związane z postępowaniem w sprawach dotyczących działalności izby administracji skarbowej w celu przekazania do właściwego organu.
  • Opiniuje odpowiedzi na skargi WSA.
  • Prowadzi postępowania kasacyjne w celu uzyskania orzeczeń dla organów podatkowych.
  • Analizuje i opiniuje zmiany w przepisach prawa w ramach udzielenia pomocy prawnej.
  • Prowadzi postępowania egzekucyjne w celu wyegzekwowania niepodatkowych należności budżetowych.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe wyższe prawnicze.
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w obszarze prawa.
  • Wpis na listę radców prawnych.
  • Bardzo dobra znajomość przepisów prawa i zasad jego stosowania, w szczególności prawa podatkowego.
  • Grzeczność i uprzejmość.
  • Otwarty stosunek do klienta oraz umiejętność przekazywania informacji w sposób jasny, precyzyjny i zwięzły.
  • Umiejętność pracy w zespole, współpracy z innymi pracownikami, dzielenia się wiedzą oraz informacjami.
  • Umiejętność argumentowania, asertywność oraz umiejętność przekonywania.
  • Umiejętność analizowania i interpretacji przepisów.
  • Umiejętność stosowania prawa w praktyce.
  • Umiejętność redagowania pism oraz precyzyjnego formułowania i argumentowania pisemnych wypowiedzi.
  • Umiejętność komunikacji.
  • Umiejętność podejmowania decyzji i działania w sytuacjach stresowych oraz pod presją czasu.
  • Umiejętność logicznego i analitycznego myślenia oraz szybkiego podejmowania decyzji
  • Bardzo dobra organizacja pracy.
  • Obsługa MS Office: Word oraz Excel.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego na stanowisku radcy prawnego.

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Możliwość skrócenia dnia pracy dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną
  • Stabilne zatrudnienie,
  • Dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),
  • Wypłaty z funduszu nagród – uzależnione od wyników pracy,
  • Nagrody jubileuszowe,
  • Pakiet socjalny (dofinansowanie do wypoczynku dla pracownika i jego dzieci, dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych, dopłata do biletów na imprezy kulturalne, niskooprocentowane pożyczki),
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze,
  • Możliwość korzystania z Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej