MARBET Spółka z o.o.

Specjalista/Specjalistka ds. BHP i ochrony środowiska

  • Bielsko-Biała, śląskie

Specjalista ds. BHP i ochrony środowiska

Umowa o pracę

Pełny etat

Specjalista (mid/regular)

Praca stacjonarna

MARBET Spółka z o.o.  to polska firma rodzinna z ponad 40-letnią tradycją, działająca w branży przetwórstwa tworzyw sztucznych i wyrobów z włóknin termoformowanych.

Jesteśmy producentem sztukaterii, paneli akustycznych, produktów termoizolacyjnych dla budownictwa pasywnego oraz kształtek i opakowań styropianowych, w tym kaset dla szkółkarstwa leśnego.

Nowoczesne rozwiązania oraz ciągły rozwój technologiczny pozwalają nam na produkcję bezpieczną dla środowiska naturalnego.

Zakres obowiązków

  • wsparcie dla Zarządu w zakresie organizacji i nadzorowania Systemu Zarządzania BHP i ochrony środowiska zgodnie ze specyficznymi wymagania naszych klientów w obszarach BHP, P.poż i ochrony środowiska,
  • koordynację i planowanie badań środowiskowych, pomiarów stężeń i emisji zanieczyszczeń, pomiarów natężenia hałasu i innych,
  • współpracę z Urzędami i jednostkami administracyjnymi w zakresie składania wniosków o pozwolenia na przemysłowe korzystanie ze środowiska,
  • prowadzenie audytów środowiskowych oraz BHP
  • współpracę z urzędami w zakresie realizacji wymagań zawartych w planach zagospodarowania przestrzennego,
  • prowadzenie raportowania do odpowiednich organów ochrony środowiska,
  • prowadzenie ewidencji odpadów,
  • naliczanie opłat za korzystanie ze środowiska,
  • nadzór nad wskaźnikami środowiskowymi,
  • kontrolowanie działań organizacji i doradztwo w zakresie warunków, metod pracy oraz innych standardów w dziedzinie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • prowadzenie i nadzór nad dokumentacją, dotyczącą obszaru bezpieczeństwa i higieny pracy w szczególności: dokumentacją powypadkową, dokumentacją związaną z występowaniem czynników niebezpiecznych i warunków szkodliwych dla zdrowia, dokumentacją oceny ryzyka zawodowego,
  • prowadzenie szkoleń z dziedziny BHP,
  • sporządzanie analiz stanu BHP oraz inicjowanie działań, mających na celu poprawę warunków,
  • współpraca z jednostkami organizacyjnymi (wewnętrznymi i zewnętrznymi, tj. ŚWIOŚ, PIP, Sanepid, GUS), a także realizacja innych działań w celu spełnienia przez organizację wymagań prawnych, branżowych i fakultatywnych deklaracji przedsiębiorstwa,
  • budowanie świadomości pracowników na temat bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska,
  • realizacja działań wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie służby BHP,
  • współpraca z firmami zewnętrznymi w zakresie P.poż, m.in. nadzorowanie ważności gaśnic, hydrantów, itp.

Wymagania

  • minimum 3-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku preferowane w firmie produkcyjnej,
  • wykształcenie wyższe kierunkowe lub ukończone studia podyplomowe z zakresu BHP,
  • bardzo dobra znajomość przepisów prawnych z zakresu BHP i ochrony środowiska,
  • dobra znajomość pakietu MS Office,
  • komunikatywność i umiejętność pracy w zespole oraz zdolności organizacyjne,
  • samodzielność i nastawienie na rozwiązywanie problemów.

Oferujemy

  • możliwość ciągłego podnoszenia swoich kwalifikacji,
  • wynagrodzenie adekwatne do posiadanych kompetencji,
  • stabilne zatrudnienie,
  • ubezpieczenie grupowe,
  • pakiet medyczny.
  • Klauzula informacyjn dla kandydatów do pracy w MARBET

    W przypadku chęci uczestnictwa w kolejnych naborach prowadzonych przez Marbet Sp. z o.o. przez okres najbliższych 12 miesięcy, prosimy o umieszczenie zgody na przetwarzanie danych osobowych.

    „Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych w celu wykorzystania ich w kolejnych naborach prowadzonych przez
     Marbet Sp. z o.o.”

    Administratorem Danych przetwarzanych w ramach rekrutacji jest Marbet Sp. z o.o., ul. Chochołowska 28, 43-346 Bielsko-Biała (kadry@marbet.com.pl, tel. +48 33 8127184), jako Pracodawca.
    Inspektor Ochrony Danych.
    Mogą się Państwo kontaktować z Inspektorem Ochrony Danych osobowych pod adresem:
    Marbet Sp. z o.o. ul. Chochołowska 28, 43-346 Bielsko-Biała, e-mail: rodo@marbet.com.pl.

    Cel i podstawy przetwarzania.
    Państwa dane osobowe w zakresie wskazanym w przepisach prawa pracy będą przetwarzane w celu przeprowadzenia obecnego postępowania rekrutacyjnego1. Podanie innych danych zostanie uznane jako zgoda na ich przetwarzanie2. Dane będą przetwarzanie w kolejnych naborach, jeżeli wyrażą Państwo na to zgodę3. Zgody te mogą zostać odwołane w dowolnym czasie.
    1 Art. 221 ustawy z 26.06.1974 r. Kodeks pracy. w zw. z art. 6 ust. 1 lit. b RODO - Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27.04.2016r. (ogólne rozporządzenie o ochronie danych);
    2  Art. 6 ust. 1 lit a RODO, dla danych szczególnych kategorii art. 9 ust.2 lit. a RODO;
    3 Art. 6 ust. 1 lit a RODO.

    Odbiorcą Państwa danych osobowych mogą być dostawcy: usług publikacji ogłoszeń o pracę, systemów do zarządzania rekrutacjami, usług IT takich jak hosting, systemów informatycznych.

    Okres przechowywania danych. Państwa dane zgromadzone w obecnym procesie rekrutacyjnym będą przechowywane do zakończenia procesu rekrutacji. W przypadku zgody na wykorzystywane danych dla przyszłych rekrutacji, dane będą wykorzystywane przez 12 miesięcy.

    Prawa osób, których dane dotyczą. Mają Państwo prawo do: dostępu do swoich danych oraz otrzymania ich kopii, sprostowania (poprawiania) swoich danych; ograniczenia przetwarzania danych; usunięcia danych; przeniesienia danych (jeśli podstawą ich przetwarzania jest zgoda i przetwarzanie odbywa się w sposób zautomatyzowany), wniesienia skargi do Prezesa UODO (na adres Urzędu Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, 00 - 193 Warszawa).

    Informacja o wymogu podania danych. Podanie danych osobowych w zakresie wynikającym z art. 221 Kodeksu pracy jest niezbędne, aby uczestniczyć w postępowaniu rekrutacyjnym. Podanie innych danych jest dobrowolne.
  • „Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w dokumentach rekrutacyjnych przez Marbet Sp. z o.o. z siedzibą
    w Bielsku-Białej, dla potrzeb niezbędnych do realizacji obecnego oraz przyszłych procesów rekrutacji,
    zgodnie z  Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego I Rady (Ue) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.  w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U.UE.L.2016.119.1).

    Jednocześnie oświadczam, że przekazuję moje dane osobowe całkowicie dobrowolnie. Oświadczam ponadto, że zostałem/am poinformowany/a o przysługującym mi prawie dostępu do treści danych osobowych i możliwości ich poprawienia, a także o prawie wycofania zgody na przetwarzanie danych osobowych w każdym czasie."

    Oświadczam również, że zapoznałem/am się z klauzulą informacyjną dotyczącą przetwarzania moich danych osobowych
    w procesie rekrutacji.
Dodana
Wygasa (za 18 dni temu)