Inspektor nadzoru budowlanego ds. inspekcji i orzecznictwa

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Puławach
  • Puławy, lubelskie pow. puławski

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca w siedzibie urzędu oraz poza siedzibą na terenie powiatu puławskiego- wykonywanie czynności inspekcyjno-orzeczniczych, praca przy komputerze, praca na wysokości pow. 3 m oraz prowadzenie samochodu służbowego w ramach kat. B (podczas wykonywania czynności inspekcyjno-kontrolnych) Biuro mieści się na 2 piętrze, brak windy w budynku.

  • przeprowadza kontrolę budów i robót budowlanych w zakresie zgodności ich wykonania z pozwoleniem na budowę, projektem budowlanym, przepisami techniczno - budowlanymi oraz przepisami dotyczącymi bezpieczeństwa ludzi i mienia
  • dokonuje kontroli istniejących obiektów budowlanych, obejmujących głównie ocenę ich stanu technicznego oraz ocenę zgodności użytkowania z przeznaczeniem, warunkami pozwoleń i instrukcjami eksploatacyjnych
  • prowadzi postępowania administracyjne w sprawach związanych z budową, utrzymaniem i rozbiórką obiektów
  • bierze udział w postępowaniach wyjaśniających w sprawie przyczyn katastrof budowlanych
  • przygotowuje projekty decyzji, postanowień administracyjnych i pism w sprawach należących do właściwości powiatowego inspektora nadzoru budowlanego
  • przyjmuje i weryfikuje wnioski, zawiadomienia o zakończeniu budowy, o rozpoczęciu robót budowlanych, wnioski o udzielenie pozwolenia na użytkowanie
  • przyjmuje skargi i wnioski, należycie i terminowo załatwia skargi i wnioski, przyjmuje interesantów i udziela im wyjaśnień
  • wykonuje inne czynności wynikające z ustawy Prawo budowlane, zlecone przez Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego

Wymagania

  • wykształcenie: średnie w zakresie budownictwa
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • uprawnienia budowlane w pełnym lub ograniczonym zakresie, preferowane instalacyjne sanitarne
  • prawo jazdy kat B
  • znajomość przepisów ustawy Prawo budowlane, Kodeksu postępowania administracyjnego
  • umiejętność obsługi komputera, systemu informatycznego oraz urządzeń biurowych
  • umiejętność działania w sytuacjach stresowych
  • umiejętność rozwiązywania problemów
  • stan zdrowia umożliwiający prowadzenie kontroli obiektów budowlanych i robót budowlanych w terenie
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe w zakresie budownictwa, preferowane instalacyjne sanitarne
  • doświadczenia zawodowego
  • doświadczenie w pracy w organach administracji architektoniczno-budowlanej lub nadzoru budowlanego

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
Dodana
Wygasa (za 19 dni temu)