Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 29.04.2024

Inspektor realizujący funkcje publicznoprawne ds. inspekcji państwa bandery

Urząd Morski w Gdyni
  • Gdynia, pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań.
Czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań:

  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych
  • praca w terenie
  • zagrożenie korupcją

Miejsce i otoczenie organizacyjno – techniczne stanowiska pracy:
Czynniki szkodliwe i warunki uciążliwe dla zdrowia:

  • praca przy monitorze ekranowym (komputer) pow. 4 godzin dziennie

Narzędzia i materiały pracy: komputer

Infrastruktura - bariery architektoniczne:

  • winda
  • brak podjazdu
  • brak schodołazu
  • toaleta niedostosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych
  • drzwi odpowiedniej szerokości
  • brak miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych
  • uczestniczy w przeprowadzaniu inspekcji statków o polskiej przynależności zgodnie z obowiązującymi przepisami w celu uzyskania odpowiedniego poziomu wiedzy
  • uczestniczy w przeprowadzaniu kontroli stacji atestujących sprzęt statkowy w celu uzyskania odpowiedniego poziomu wiedzy
  • uczestniczy w przeprowadzaniu inspekcji oraz kontroli warunków pracy i życia marynarzy na statkach o polskiej przynależności, w tym wydawaniu stosownych dokumentów, zgodnie z postanowieniami Konwencji o pracy na morzu (MLC) oraz ustawy o pracy na morzu, w celu uzyskania odpowiedniego poziomu wiedzy
  • uczestniczy w przeprowadzaniu weryfikacji i prób efektywności dla statków o polskiej przynależności, zgodnie z ustawą o ochronie żeglugi i portów morskich oraz Międzynarodowym Kodeksem Ochrony Statku i Obiektu Portowego (ISPS Code) oraz wydawaniu przewidzianych prawem dokumentów, w celu uzyskania odpowiedniego poziomu wiedzy
  • uczestniczy w przeprowadzaniu audytów w zakresie Międzynarodowego Kodeksu Zarządzania Bezpieczeństwem (ISM Code) w siedzibie armatora i na statkach oraz wystawianiu przewidzianych prawem dokumentów w celu sprawdzenia prawidłowości działania systemu, w celu uzyskania odpowiedniego poziomu wiedzy
  • uczestniczy w opracowywaniu propozycji zmian w zakresie bezpieczeństwa żeglugi statków morskich oraz przygotowywanie materiałów niezbędnych do tworzenia projektów aktów prawnych w celu aktualizacji regulacji zgodnie z obowiązującymi przepisami w celu uzyskania odpowiedniego poziomu wiedzynm Urzędu dokonywania tych opłat

Wymagania

  • wykształcenie: średnie nawigacja lub budowa okrętów
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego praktyka zawodowa na stanowisku oficerskim na statku
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego (B2 wg ESOKJ)
  • dyplom na poziomie zarządzania w dziale pokładowym
  • Znajomość przepisów prawa morskiego z zakresu bezpieczeństwa żeglugi, warunków pracy i życia marynarzy oraz ochrony żeglugi w zakresie wykonywanych zadań
  • Znajomość przepisów dotyczących postępowania administracyjnego w zakresie wykonywanych zadań
  • Umiejętność komunikacji
  • Umiejętność współpracy
  • Umiejętność działania w sytuacjach kryzysowych
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe profilowe w obszarze morskie
  • co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego praca w administracji morskiej
  • Audytor ISM
  • Audytor wewnętrzny ISO
  • Wiedza z zakresu zarządzania jakością, kontroli i zarządzania ryzykiem.
  • Umiejętność obsługi systemu informatycznego E-inspekcje

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dopłaty do żłobka, przedszkola i klubu dziecięcego oraz opieki sprawowanej przez opiekuna dziennego
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych