Specjalista ds. obsługi baz danych GIS

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska we Wrocławiu
  • Wrocław, dolnośląskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • pracownik wykonuje czynności o charakterze statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze,
  • praca siedząca z dokumentami, przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie,
  • budynek z windą dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, w tym poruszających się na wózku inwalidzkim, odpowiednio dostosowane toalety,
  • w budynku nie występują szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy.
  • przygotowuje niezbędne dane w zakresie informacji o środowisku przyrodniczym i baz danych będących w posiadaniu Wydziału Ochrony Przyrody i Obszarów Natura 2000,
  • wprowadza i aktualizuje bazy danych prowadzonych przez Generalną Dyrekcję Ochrony Środowiska, w tym: System Zarządzania Ochroną Przyrody, Centralny Rejestr Form Ochrony Przyrody, Bank Danych,
  • pozyskuje i przetwarza dane GIS oraz przetwarza dane analogowe i cyfrowe, w tym opracowuje mapy oraz wykonuje analizy przestrzenne,
  • uczestniczy w projektach dotyczących ochrony przyrody i innych realizowanych w Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we Wrocławiu w zakresie obsługi baz danych GIS.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe na kierunku: geografia, geoinformatyka, gospodarka przestrzenna, geodezja i kartografia, inżynieria środowiska, ochrona środowiska,
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze obsługi przestrzennych baz danych,
  • Znajomość języka SQL oraz stosowanych w Polsce układów współrzędnych,
  • Umiejętność pracy z oprogramowaniem QGIS oraz przygotowywania analiz przestrzennych i opracowań mapowych,
  • Informacja dla osób urodzonych przed 1 sierpnia 1972 roku: W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • stabilną pracę w jednostce administracji publicznej, z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • możliwość: świadczenia pracy w trybie home office (1 dzień w tygodniu) oraz ustalenia indywidualnego czasu pracy (rozpoczęcie pracy między 7 a 8),
  • dodatek stażowy od 5% do 20%,
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka),
  • pakiet socjalny: dofinansowanie wypoczynku pracownika i jego rodziny, finansowa pomoc świąteczna,
  • możliwość wykupienia na preferencyjnych warunkach ubezpieczenia na życie,
  • pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu,
  • pracę w nowoczesnym biurze.
Dodana
Wygasa (za 6 dni temu)