Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 23.04.2024

Starszy informatyk w Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy

Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy
  • Bydgoszcz, kujawsko-pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań: Praca wykonywana w siedzibie urzędu i poza siedzibą, najczęściej w szkole lub w placówce. Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej. Praca przy komputerze co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy. Częste podróże i wyjścia służbowe związane z realizowanymi zadaniami.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy: Kuratorium mieści się na dwóch piętrach (drugim i trzecim) w budynku C. Budynek jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (wejście do budynku z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, windy, schodołaz i toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych ruchowo na drugim piętrze). Stanowiska pracy zlokalizowane są w pokojach biurowych wyposażonych w meble biurowe i ergonomiczne siedziska, ważne dla pracy siedzącej oraz w komputer, drukarkę i telefon.

  • prowadzenie spraw związanych z zabezpieczeniem informatycznym urzędu;
  • prowadzenie informatycznej obsługi platformy ePUAP;
  • administrowanie systemem zarządzania dokumentami i zadaniami pracowników e-Dok;
  • redagowanie strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej urzędu;
  • obsługa połączeń sieciowych w urzędzie;
  • realizacja zadań z zakresu projektowania, oprogramowania i wdrażania systemów oraz programów IT;
  • realizacja zadań wspomagających dokonywanie analiz statystycznych z wykorzystaniem specjalistycznego oprogramowania;
  • przetwarzanie w ujęciu syntetycznym informacji uzyskanych na podstawie ustawy o systemie informacji oświatowej;
  • współpraca przy wyborze optymalnych rozwiązań informatycznych;
  • koordynacja obsługi modułu informatycznego przez poszczególnych przewodniczących konkursów przedmiotowych zgodnie z przyjętym harmonogramem;
  • obsługa modułu dotyczącego składania wniosków w sprawie o przyznanie orderów i odznaczeń państwowych oraz resortowych;
  • obsługa i koordynacja modułu składania wniosków o nagrodę Kuratora i nagrodę Ministra.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego w administracji publicznej na stanowisku informatyka
  • znajomość przepisów ustawy o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne i ustaw o dostępie do informacji publicznej, systemie informacji oświatowej oraz aktów wykonawczych do tych ustaw;
  • ogólna wiedza z zakresu prawa oświatowego, ustawy o służbie cywilnej, Kpa;
  • umiejętność projektowania i obsługi baz danych;
  • znajomość zagadnień sieciowych;
  • umiejętność diagnozowania i usuwania awarii komputerów oraz urządzeń elektronicznych;
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego