Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 17.04.2024

Referent w Referacie Czynności Analitycznych i Sprawdzających oraz Identyfikacji i Rejestracji Podat

Izba Administracji Skarbowej w Opolu
  • Krapkowice, opolskie pow. krapkowicki

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca o charakterze administracyjno – biurowym,
  • zagrożenie korupcją,
  • permanentna obsługa klientów zewnętrznych.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca przy komputerze powyżej 4 godzin,
  • stanowisko wyposażone w komputer stacjonarny i inne urządzenia biurowe,
  • oświetlenie sztuczne i naturalne,
  • budynek dwupiętrowy z podjazdem dla osób niepełnosprawnych,
  • bariery architektoniczne dla osób niepełnosprawnych - brak wind i ułatwień do pokonywania schodów, toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych na parterze,
  • brak oznaczeń dla niewidomych, brak specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym i głuchoniemym.
  • analizuje deklaracje i inne informacje podatkowe oraz prowadzi czynności sprawdzające w celu weryfikacji prawidłowości danych zawartych w złożonych deklaracjach, w tym prawa do korzystania z ulg, zwolnień podatkowych oraz zasadności zwrotu podatku,
  • ewidencjonuje i aktualizuje dane podatników, płatników podatków i płatników składek ubezpieczeniowych w systemach informatycznych w celu tworzenia pełnego rejestru podatników i płatników,
  • analizuje informacje o wydatkach i wartości zgromadzonego mienia w celu opodatkowania osób osiągających nieopodatkowane dochody oraz analizuje oświadczenia majątkowe w celu weryfikacji informacji składanych przez osoby zaufania publicznego dot. posiadanego przez nich majątku.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość przepisów ustaw w zakresie: podatku dochodowego od osób fizycznych i prawnych, ustawy o rachunkowości, podatku od czynności cywilnoprawnych, podatku od spadków i darowizn, podatku od towarów i usług, podatku akcyzowego, Ordynacji Podatkowej, ustawy o służbie cywilnej
  • Umiejętność obsługi pakietu Microsoft Office lub Open Office
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe ekonomiczne, prawnicze, administracyjne lub inne uzupełnione studiami podyplomowymi w tym zakresie
  • doświadczenia zawodowego
  • Obsługa aplikacji specjalistycznych

Oferujemy

  • ruchomy czas pracy (możliwość rozpoczęcia pracy między godz. 6:00-8:00),
  • dodatek za udokumentowany staż pracy powyżej 5 lat (od 5 do 20% wynagrodzenia),
  • zatrudnienie na umowę o pracę na czas zastępstwa,
  • „trzynaste" wynagrodzenie,
  • nagrody jubileuszowe,
  • pakiet socjalny (dofinansowanie do wypoczynku pracownika i jego dzieci, karty sportowe),
  • możliwość korzystania z Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej,
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze,
  • możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego