Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 22.04.2024

Specjalista ds. dokumentowania obiegu materiałów niejawnych

Komenda Miejska Policji w Białymstoku
  • Białystok, podlaskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Pracownik wykonuje czynności o charakterze statycznym, związane głównie z pracą przy biurku i komputerze. Większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej: praca z dokumentami, obsługa komputera poniżej 4 godzin na dobę, prowadzenie rozmów telefonicznych, praca w podstawowym systemie czasu pracy od godziny 7:30 do godziny 15:30, przy oświetleniu naturalnym i sztucznym. Stanowisko zlokalizowane w pokoju biurowym. Podstawowe wyposażenie stanowiska to: przenośny zestaw komputerowy, meble biurowe oraz elektryczne urządzenia biurowe. Stanowisko usytuowane na siódmym piętrze budynku. Do budynku wejście usytuowane jest na niskim parterze, ze schodami. Wewnątrz budynku jest winda.

  • przyjmowanie, przekazywanie i ewidencjonowanie materiałów niejawnych, w celu zapewnienia możliwości ustalenia w każdych okolicznościach gdzie znajduje się materiał niejawny pozostający w dyspozycji jednostki organizacyjnej
  • sprawdzanie wytworzonych dokumentów niejawnych oraz ich zwracanie wykonawcom gdy nie spełniają określonych wymogów w celu zapewnienia przestrzegania obowiązujących w tym zakresie przepisów
  • udostępnianie i wydawanie dokumentacji niejawnej pracownikom merytorycznym na czas niezbędny do realizacji zadań oraz egzekwowanie jej zwrotu, w celu sprawowania bieżącej kontroli postępowania z tymi dokumentami
  • powielanie dokumentów niejawnych, oznaczanie kopii oraz potwierdzanie zgodności z oryginałem, w celu zapewnienia właściwego obiegu dokumentacji oraz zasad ochrony informacji niejawnych
  • realizacja czynności związanych z obowiązkiem rozliczania się policjantów i pracowników z posiadanych przez nich dokumentów niejawnych, w przypadku zmiany stosunku służbowego lub stosunku pracy, w celu sprawowania bieżącej kontroli postępowania z tymi dokumentami
  • rozliczanie wszystkich pozycji w prowadzonych urządzeniach ewidencyjnych, sporządzanie wykazów dokumentów pobranych z kancelarii przez pracowników lub funkcjonariuszy, w celu rozliczenia dokumentów w urządzeniach ewidencyjnych
  • sporządzanie spisów akt i przygotowanie dokumentacji niejawnej podlegającej przekazaniu do składnicy akt lub archiwum oraz protokołów brakowania dokumentacji kategorii „BC”, w celu rozliczenia urządzeń ewidencyjnych
  • odnotowywanie zmiany lub zniesienia klauzuli tajności na dokumentach niejawnych oraz w ewidencjach, w celu zapewnienia właściwej ochrony informacji niejawnych określonej w obowiązujących przepisach

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • oświadczenie, że w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990r. kandydatka/kandydat nie pracowała/ł, nie pełniła/ł służby w organach bezpieczeństwa państwa i nie była/ł współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944 – 1990 oraz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • znajomość ustawy o ochronie informacji niejawnych oraz przepisów dotyczących organizacji pracy kancelarii tajnej i jej oddziałów
  • umiejętność obsługi komputera
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników