Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 19.04.2024

Wizytator w Wydziale Nadzoru Pedagogicznego

Kuratorium Oświaty w Opolu
  • Opole, opolskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • Praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera oraz urządzeń biurowych. Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie. Wyjazdy służbowe środkami transportu publicznego lub samochodem nieprzystosowanym do transportu osób niepełnosprawnych, permanentna obsługa klientów zewnętrznych lub przeprowadzanie kontroli w innych urzędach, częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz.
  • Warunki architektoniczne budynku Urzędu: stanowiska pracy usytuowane są na I piętrze budynku biurowego. Wejście do budynku jest wolne od barier architektonicznych i odbywa się przy wykorzystaniu wind dla osób z niepełnosprawnością oraz drzwi automatycznych. Istnieje swobodny dostęp do toalet dla osób z niepełnosprawnością. Na parkingu znajdują się oznakowane miejsca dla osób z niepełnosprawnością.

  • Sprawuje nadzór pedagogiczny nad przedszkolami, szkołami i placówkami.
  • Przygotowuje ocenę pracy dyrektorów przedszkoli, szkół i placówek.
  • Opiniuje arkusze organizacji publicznych przedszkoli, szkół i placówek.
  • Rozpatruje skargi i wnioski sygnalizujące nieprawidłowości z zakresu kształcenia, wychowania i opieki oraz zadań statutowych przedszkoli, szkół i placówek.
  • Ocenia zgodność z prawem zapisów statutowych nadzorowanych przedszkoli, szkół i placówek.
  • Kontroluje spełnianie przez niepubliczne szkoły, o uprawnieniach szkół publicznych, warunki określone w art.14 ust.3 ustawy Prawo oświatowe.
  • Rozpatruje odwołania od decyzji dyrektora szkoły lub placówki w sprawach z zakresu obowiązku szkolnego i obowiązku nauki oraz w sprawach skreślenia ucznia z listy uczniów oraz przygotowuje decyzje w tym zakresie.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Nauczyciele mianowani lub dyplomowani, którzy ukończyli studia drugiego stopnia lub jednolite studia magisterskie, posiadający:
  • ukończone formy doskonalenia w zakresie administracji lub zarządzania lub
  • co najmniej dwuletni staż pracy na stanowisku kierowniczym w szkole, placówce lub zakładzie kształcenia nauczycieli, lub
  • co najmniej dwuletni staż pracy w urzędzie organu sprawującego nadzór pedagogiczny nad szkołami i placówkami lub w urzędzie organu prowadzącego szkoły lub placówki na stanowisku związanym z organizacją pracy szkół i placówek;
  • Nauczyciele akademiccy posiadający co najmniej pięcioletni staż pracy w uczelni i ukończone formy doskonalenia w zakresie administracji lub zarządzania
  • znajomość przepisów prawa oświatowego oraz problematyki nadzoru pedagogicznego
  • znajomość ustawy Kodeks postępowania administracyjnego
  • znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944 -1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • umiejętność analizowania, interpretowania oraz stosowania przepisów prawa
  • komunikatywność
  • umiejętności organizacyjne
  • samodzielność
  • umiejętność pracy w zespole
  • umiejętność obsługi komputera w zakresie pakietu MS Office i pracy w sieci

Oferujemy

  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne
  • Dodatek za wysługę lat
  • Nagrody jubileuszowe
  • Nagrody za szczególne osiągnięcia w pracy zawodowej
  • Niskooprocentowane pożyczki mieszkaniowe z ZFŚS
  • Integracyjne spotkania pracowników urzędu
  • Przedświąteczna pomoc finansowa
  • Możliwość przystąpienia do grupowego ubezpieczenia na życie