Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 18.04.2024

Inspektor wojewódzki ds. odszkodowań i wywłaszczeń

Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
  • Wrocław, dolnośląskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca w siedzibie Urzędu,
  • stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym, usytuowane na I piętrze z dostępem do światła dziennego,
  • narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe,
  • występowanie uciążliwych warunków pracy: sztuczne oświetlenie, praca siedząca, praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie,
  • budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie: windy, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety.
  • prowadzi postępowania administracyjne w I instancji w sprawie ustalenia odszkodowania za nieruchomości przejęte na realizację inwestycji w trybie specustaw,
  • prowadzi postępowania administracyjne w I instancji w sprawie ustalenia odszkodowania za nieruchomości ograniczone w sposobie korzystania w trybie specustaw,
  • prowadzi postępowania administracyjne w I instancji w sprawie ustanowienia bądź wygaszenia prawa trwałego zarządu,
  • prowadzi postępowania administracyjne w I instancji w sprawie ustanowienia użytkowania wieczystego na gruntach Skarbu Państwa,
  • sprawdza i weryfikuje pod względem formalno-prawnym i rachunkowym sporządzane przez rzeczoznawców majątkowych operaty szacunkowe stanowiące podstawę ustalenia odszkodowań,
  • archiwizuje dokumentację wytworzoną w Zespole do spraw wywłaszczeń i odszkodowań w I instancji,
  • udziela stronom prowadzonych postępowań administracyjnych informacji w zakresie prowadzonych spraw oraz w trybie dostępu do informacji publicznej.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe prawnicze lub administracyjne lub wyższe w zakresie wyceny (szacowania) nieruchomości lub inne wyższe wraz z ukończonymi studiami podyplomowymi w zakresie wyceny (szacowania) nieruchomości
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustawy o gospodarce nieruchomościami,
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • znajomość ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych,
  • znajomość ustawy o transporcie kolejowym (w szczególności rozdział 2b),
  • znajomość ustawy o inwestycjach w zakresie terminalu regazyfikacyjnego skroplonego gazu ziemnego w Świnoujściu (w szczególności rozdział 3),
  • znajomość ustawy o szczególnych zasadach przygotowania do realizacji inwestycji w zakresie budowli przeciwpowodziowych (w szczególności rozdział 3),
  • znajomość ustawy o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w zakresie sieci przesyłowych (w szczególności rozdział 3),
  • znajomość ustawy o przygotowaniu i realizacji inwestycji w zakresie elektrowni szczytowo – pompowych oraz inwestycji towarzyszących (w szczególności rozdział 3),
  • znajomość ustawy o Centralnym Porcie Komunikacyjnym (w szczególności rozdział 6 i 7),
  • znajomość rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie wyceny nieruchomości i sporządzania operatów szacunkowych,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność komunikacji pisemnej,
  • umiejętności organizacji pracy,
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustawy o księgach wieczystych i hipotece,
  • znajomość ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym.