Inspektor weterynaryjny ds. zwalczania chorób zakaźnych zwierząt

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Sandomierzu
  • Sandomierz, świętokrzyskie pow. sandomierski

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca w siedzibie inspektoratu oraz w terenie na obszarze powiatu sandomierskiego
Praca przy komputerze powyżej 4 godzin
Wyjazdy służbowe
Kontakt z petentami

  • Realizuje czynności w zakresie zapobiegania i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt oraz zdrowia i ochrony zwierząt
  • Wykonuje zadania związane z realizacją krajowych programów monitoringowych w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt
  • Pobiera próbki do celów diagnostycznych, badań przewidzianych w trybie przepisów dotyczących zwalczania chorób zakaźnych
  • Obsługuje systemy informatyczne związane z notyfikacją chorób zakaźnych oraz z przemieszczeniami zwierząt w ramach obrotu, handlu i eksportu, wystawia świadectwa zdrowia
  • Realizuje działania, w tym prowadzi kontrole, dochodzenia epizootyczne, dokumentację w zakresie zdrowia i ochrony zwierząt, likwidację zagrożenia epizootycznego
  • Realizauje zadania z zakresu sprawozdawczości, sporządza informacje i zestawienia dotyczące wykonywanych zadań
  • Sporządza i aktualizuje powiatowe plany gotowości zwalczania chorób zakaźnych zwierząt

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe lekarz weterynarii
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Prawo wykonywania zawodu
  • Praktyczna umiejętność prowadzenia samochodu (prawo jazdy kat. B)
  • Znajomość zagadnień związanych z aktualnymi regulacjami prawnymi dotyczącymi inspekcji weterynaryjnej
  • Umiejętność obsługi komputera
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944r. do dnia 31 lipca 1990r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 o raz treści tych dokumentów. Nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyc oświadczenie lustracyjne, jeśli urodzila sie przed 1 sierpnia 1972r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe Dodatkowym atutem - studia podyplomowe i tytuł specjalisty w zakresie epidemiologii i administracji weterynaryjnej.
  • doświadczenia zawodowego
  • Ogólna znajomość polskich i unijnych przepisów weterynaryjnych z zakresu inspekcji weterynaryjnej, chorób zakaźnych zwierząt i kodeksu postępowania administracyjnego
  • rzetelność i punktualność
  • Komunikacja, kultura pracy
  • dyspozycyjność

Oferujemy

  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
Dodana
Wygasa (dzisiaj)