Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 19.04.2024

Inspektor ds. kontroli i oceny jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych we Wrocławiu
  • Wrocław, dolnośląskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

• praca zarówno w siedzibie Urzędu jak i w terenie

• praca w szczególnie trudnych warunkach środowiskowych

• krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe

• zagrożenie korupcją

• stres związany z kontrolą przeprowadzaną u przedsiębiorcy

Miejsce i otoczenie organizacyjno – techniczne stanowiska pracy:

• stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym oraz w terenie

• narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe

• występowanie uciążliwych warunków pracy: sztuczne oświetlenie, praca przy monitorze powyżej 4 godzin, prowadzenie czynności kontrolnych w komorach chłodniczych, praca na wysokości

• budynek nie dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie: brak windy

  • kontroluje artykuły rolno-spożywcze w zakresie jakości handlowej artykułów rolno-spożywczych w produkcji i obrocie, w tym wywożonych za granicę oraz warunki składowania i transportu
  • kontroluje jakość handlową artykułów rolno-spożywczych przywożonych spoza państw członkowskich Unii Europejskiej oraz spoza państw członkowskich Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA)
  • kontroluje prawidłowość wprowadzania do obrotu i oznakowania materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością
  • ocenia jakość handlową artykułów rolno-spożywczych na wniosek przedsiębiorcy oraz wydaje Świadectwa Jakości Handlowej
  • kontroluje żywność sprzedawaną w ramach rolniczego handlu detalicznego w rozumieniu art. 3 ust. 3 pkt 9b ustawy z dnia 25 sierpnia 2006 r. o bezpieczeństwie żywności i żywienia
  • sporządza protokoły i inną dokumentację z przeprowadzonych kontroli artykułów rolno-spożywczych zgodnie z obowiązującymi przepisami i wytycznymi
  • przygotowuje projekty dokumentów w prowadzonym postępowaniu administracyjnym przez Wojewódzkiego Inspektora

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Orzeczenie lekarskie do celów sanitarno-epidemiologicznych
  • Czynne prawo jazdy kat. B
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe o profilu rolno-spożywczym, w tym wyższe z technologii żywności i żywienia człowieka, bezpieczeństwa żywności, inżynierii produkcji, zootechniki, weterynarii
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • "Trzynaste" wynagrodzenie
  • Dodatek za wysługę lat w wysokosci od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • Nagrody jubileuszowe
  • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze
  • Możliwość wykupienia ubezpieczenia grupowego