Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 24.04.2024

Referent prawno-administracyjny ds. z orzekaniem w sprawach z zakresu prawa budowlanego

Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w powiecie opolskim
  • Opole, opolskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

-praca administracyjno-biurowa,

-obsługa komputera powyżej 4 godzin dziennie,

praca na III piętrze

-budynek posiada windę

-praca związana z bezpośrednia obsługa klienta

-z wystapieniami publicznymi

-praca wymagająca wysiloku fizycznego lub innych obciążeń dla organizmu pracownika (tj.długotrwała pozycja siedząca, wysilek głosowy)

  • prowadzenie postępowań administracyjnych, z zakresu nadzoru budowlanego, w których organem orzekającym jest Powiatowy Inspektor
  • prowadzenie postępowań administracyjnych w trybach nadzwyczajnych
  • prowadzenie postępowań egzekucyjnych w I instancji
  • rozpatrywanie i przygotowywanie odpowiedzi na skargi do wojewódzkiego sądu administracyjnego, a także reprezentowanie Powiatowego Inspektora przed sądami administracyjnymi
  • przyjmowanie i rozpatrywanie skarg obywateli
  • prowadzenie ewidencji wymaganych przepisami prawa oraz wynikajacych z realizacji zadań urzędu
  • przygotowywanie procesów związanych z koordynacją kontroli zarządzczej
  • przygotowywanie pism procesowych
  • przygotowywanie pism, które powinny byc opiniowane przez radcę prawnego na podstawie przepisów szczególnych
  • przygotowywanie opinii i stanowisk do projektów wewnętrznych aktów prawnych oraz wyjaśnień przepisów prawnych z zakresu działania inspektoratu

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe prawo
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w prowadzeniu postępowań administracyjnych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników