Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 16.04.2024

Samodzielny referent ds. realizacji badań statystycznych

Urząd Statystyczny w Lublinie
  • Lublin, lubelskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

praca administracyjno-biurowa z wykorzystaniem komputera i monitora ekranowego, praca w terenie, przeciążenie układu mięśniowo-szkieletowego, przeciążenie wzroku, bariery architektoniczne w zakresie poruszania się po budynku przez osoby niepełnosprawne ruchowo – schody między kondygnacjami, brak wind, toaleta niedostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Przed budynkiem Urzędu znajduje się urządzenie do przemieszczania osób niepełnosprawnych - platforma schodowa.

  • monitoruje przebieg badania w terenie oraz spływ wypełnionych ankiet poprzez system zarządzający; dokonuje analizy jakości i kompletności gromadzonych materiałów źródłowych, weryfikuje w systemie informatycznym poprawność wypełnionych przez ankieterów formularzy elektronicznych, a także pozyskanych metodą samospisu internetowego,
  • przygotowuje realizację badania w zakresie: weryfikacji kartotek, przydziału zadań dla ankieterów w dedykowanej aplikacji informatycznej, dystrybucji materiałów dla ankieterów, przygotowywania rozdzielników materiałów promocyjnych dla respondentów,
  • przeprowadza kontrole pracy ankieterów w terenie,
  • udziela instruktażu ankieterom z zakresu badań ankietowych,
  • uczestniczy w pilotażach do badań ankietowych i testowaniu rozwiązań informatycznych w zakresie metod zbierania i kontroli danych,
  • przeprowadza wywiady ankietowe w gospodarstwach wytypowanych do udziału w badaniach oraz jednostkach sprawozdawczych w zakresie notowania cen detalicznych realizowanych przez sieć ankieterów statystycznych Urzędu,
  • analizuje otrzymane od ankieterów wykazy rozbieżności w operatach w stosunku do stanu faktycznego dotyczących zamieszkanych mieszkań, punktów notowania cen,

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego ogólnego doświadczenia zawodowego
  • znajomość przepisów ustawy o statystyce publicznej
  • znajomość przepisów dotyczących ochrony danych osobowych;
  • znajomość przepisów ustawy o służbie cywilnej oraz zasad etyki korpusu służby cywilnej
  • dobra umiejętność obsługi komputera (MS Office)
  • rzetelność i terminowość
  • systematyczność
  • dobra organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • umiejętność współpracy
  • dobra komunikacja interpersonalna oraz pisemna
  • umiejętność radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych
  • myślenie analityczne
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w 2 rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego doświadczenia zawodowego w obszarze realizacji badań statystycznych
  • ogólna wiedza z zakresu metodologii badań społecznych, organizacji i realizacji badań statystycznych

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość skrócenia dnia pracy dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Stabilną i ciekawą pracę
  • Możliwość pracy zdalnej
  • Rozwój zawodowy
  • Dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • Udział w szkoleniach
  • Pakiet socjalny (m.in. wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach)
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
  • Korzystną ofertę grupowego ubezpieczenia pracowniczego
    Możliwość korzystania z Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej
  • Miłą atmosferę pracy