Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 24.04.2024

Inspektor wojewódzki ds. państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego

Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
  • Wrocław, dolnośląskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca w siedzibie Urzędu,
  • praca w terenie,
  • wyjazdy służbowe środkami transportu publicznego lub pojazdami nieprzystosowanymi do transportu osób niepełnosprawnych,
  • stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym, usytuowane na II piętrze z dostępem do światła dziennego,
  • narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe,
  • występowanie uciążliwych warunków pracy: sztuczne oświetlenie, praca siedząca, praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie,
  • budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie: windy, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety.
  • przygotowuje projekt programu kontroli z wykorzystaniem dostępnych metodologii (opracowania własne bądź przekazane przez Głównego Geodetę Kraju)
  • prowadzi kontrolę działalności administracji geodezyjnej i kartograficznej w zakresie legalności i rzetelności
  • prowadzi kontrolę działalności gospodarczej przedsiębiorcy oraz państwowych i samorządowych jednostek organizacyjnych nieposiadających osobowości prawnej w zakresie wykonywania prac geodezyjnych lub prac kartograficznych
  • przygotowuje projekty wystąpień pokontrolnych, sprawozdań z kontroli oraz protokołów z kontroli
  • przygotowuje projekty rozstrzygnięć dotyczące nieprawidłowości przy wykonywaniu prac geodezyjnych i kartograficznych
  • prowadzi postępowania wyjaśniające dotyczące refundacji przez Skarb Państwa uzasadnionych kosztów związanych z podziałem nieruchomości, czynnościami związanymi z rozgraniczeniem nieruchomości oraz ewidencja gruntów i budynków, w tym również kosztów uzasadnionych prac geodezyjnych ponoszonych przez spółdzielnie mieszkaniowe
  • prowadzi obsługę organizacyjno-techniczną rzecznika dyscyplinarnego oraz wojewódzkiej komisji dyscyplinarnej w sprawach odpowiedzialności dyscyplinarnej osób wykonujących samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe geodezyjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w geodezji i kartografii
  • szczególne uprawnienia: w zakresie: 1. pomiarów sytuacyjno – wysokościowych realizacyjnych i inwentaryzacyjnych lub 2. rozgraniczania i podziałów nieruchomości (gruntów) oraz sporządzania dokumentów do celów prawnych
  • znajomość ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne
  • znajomość ustawy o infrastrukturze informacji przestrzennej
  • znajomość ustawy o kontroli w administracji rządowej
  • znajomość ustawy Prawo przedsiębiorców
  • znajomość ustawy Prawo budowlanie
  • znajomość ustawy o gospodarce nieruchomościami
  • znajomość ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych
  • znajomość KPA
  • znajomość rozporządzenia w sprawie standardów technicznych wykonywania geodezyjnych pomiarów sytuacyjnych i wysokościowych oraz opracowywania i przekazywania tych wyników do państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
  • znajomość rozporządzenia w sprawie organizacji i trybu prowadzenia państwowego zasobu geodezyjnego i kartograficznego
  • znajomość rozporządzenia w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych
  • znajomość rozporządzenia w sprawie ewidencji gruntów i budynków
  • znajomość rozporządzenia w sprawie bazy danych obiektów topograficznych oraz mapy zasadniczej
  • znajomość rozporządzenia w sprawie powiatowej bazy GESUT i krajowej bazy GESUT
  • znajomość rozporządzenia w sprawie ochrony znaków geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych
  • znajomość rozporządzenia w sprawie osnów geodezyjnych, grawimetrycznych i magnetycznych
  • znajomość rozporządzenia w sprawie państwowego systemu odniesień przestrzennych
  • znajomość systemów PZGiK oraz standardów wymiany danych geodezyjnych (GML, SWDE)
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • umiejętność komunikacji pisemnej
  • umiejętność współpracy w zespole
  • komunikatywność
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego