Młodszy specjalista ds. pracy socjalnej

  • Warszawa, mazowieckie

Pracownik socjalny

Umowa o pracę

Pełny etat

Zakres obowiązków

Umowa o pracę na okres próbny

Wymagania

  • Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat)
  • Zawody: Pracownik socjalny
  • Inne wymagania: Wymagane wykształcenie wyższe, zgodnie z artykułem 116 Ustawy o pomocy społecznej kierunek/specjalność praca socjalna, umiejętności redagowanie pism, komunikatywna znajomość języka angielskiego (B1).

    Obowiązki:
    - Koordynacja działań mających na celu pomoc pacjentom i ich rodzinom w przezwyciężeniu trudnych sytuacji życiowych, wynikających z niepełnosprawności dziecka, trudnej sytuacji socjalno-bytowej lub rodzinnej.
    - Pomoc rodzinom w procesie adaptacji do warunków życia, wynikających z faktu wychowywania dziecka niepełnosprawnego.
    - Poradnictwo dotyczące możliwości rozwiązywania problemów i udzielania pomocy przez właściwe instytucje państwowe, samorządowe i organizacje pozarządowe oraz wspieranie w uzyskaniu pomocy.
    - Poradnictwo w zakresie przysługujących uprawnieniach i ulg wynikających z tytułu niepełnosprawności dziecka.
    - Podejmowanie interwencji socjalnej i występowanie w interesie małoletnich dzieci, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.
    - Zapobieganie zagrożeniom wynikającym z dysfunkcyjności rodziny.
    - Podejmowanie działań mających na celu skrócenie okresu hospitalizacji pacjentów ze względów społecznych.
    - Rozeznawanie sytuacji socjalno-bytowej pacjentów przygotowywanych do transplantacji wątroby.
    - Przyjmowanie skarg i wniosków pacjentów i opiekunów oraz rozpatrywanie, przygotowywanie odpowiedzi na pisma w sprawach pacjentów kierowanych do Instytutu.

    Wynagrodzenie + dodatek stażowy
    [Zgłoszenia: rekrutacja@ipczd.pl, telefonicznie: 22 815 16 07]
  • Przeznaczone wyłącznie dla osób zarejestrowanych w urzędzie pracy: nie

Oferujemy

  • Wynagrodzenie brutto: od 5 400 PLN
  • Opis wynagrodzenia: + dodatek stażowy
  • System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną
CBOP
Dodana
Wygasa (dzisiaj)