Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 08.04.2024

Statystyk ds. realizacji badań statystycznych (z zakresu statystyki cen)

Urząd Statystyczny w Opolu
  • Opole, opolskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Praca zdalna

Zakres obowiązków

Praca administracyjno-biurowa przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie. Praca wymagająca użytkowania sprzętu biurowego (komputer, drukarka, kserokopiarka, niszczarka). Oświetlenie w pomieszczeniu sztuczne i naturalne.

  • Dokonuje analizy i kontroli poprawności wyników badań statystycznych
  • Udziela wyjaśnień podmiotom
  • Kontaktuje się z jednostkami sprawozdawczymi w celu pozyskania brakujących sprawozdań
  • Kontroluje sprawozdania pod względem logicznym i merytorycznym

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość zagadnień z zakresu statystyki, w tym ustawy o statystyce publicznej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej i ustawy o ochronie danych osobowych
  • Umiejętność obsługi komputera w środowisku Windows oraz pakietu MS Office
  • Rzetelność i komunikatywność
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944 – 1990 oraz treści tych dokumentów – nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • Dokładność
  • Systematyczność
  • Odpowiedzialność
  • Umiejętność analitycznego myślenia

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu (praca zdalna, „home office”)
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego na życie oraz opieki zdrowotnej
  • Dodatek stażowy od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne tzw. „trzynastka”
  • Nagrody jubileuszowe w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • Docelowo umowę o pracę na czas nieokreślony