Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 05.04.2024

Księgowy ds. rachunkowości

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie
  • Piaseczno, mazowieckie pow. piaseczyński

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca wykonywana jest pod presją czasu, praca wymaga umiejętności szybkiego podejmowania decyzji i asertywności. Praca biurowa wykonywana w pomieszczeniach stałej pracy, oświetlonych światłem naturalnym i sztucznym z wentylacją grawitacyjną. Budynek przystosowany jest dla potrzeb osób niepełnosprawnych, poruszających się na wózkach. Stanowisko spełnia wymogi zatrudnienia pracownika administracyjno - biurowego.

  • Prowadzi rejestry przypisów, odpisów, wpłat, zwrotów i zaliczeń nadpłat z tytułu podatków w celu ewidencjonowania zobowiązań podatkowych.
  • Dokonuje rozliczeń z tytułu wpłat, nadpłat, zaległości oraz zwrotów podatków oraz wydaje postanowienia w tym zakresie w celu zapewnienia prawidłowego rozliczenia budżetu państwa z podatnikiem i płatnikiem.
  • Rozlicza i przekazuje zgromadzone na rachunkach bieżących Urzędu dochody budżetu państwa celem terminowego przekazania wpływów podmiotom uprawnionym.
  • Obsługuje rachunki bankowe w zakresie poboru podatków i niepodatkowych należności budżetowych oraz prowadzi ewidencję i rozlicza sumy depozytowe w celu przekazania wyegzekwowanych kwot na rachunki wierzycieli.
  • Przeprowadza rozliczenia rachunkowo-kasowe pracowników komórki organizacyjnej egzekucji administracyjnej w celu prawidłowości rozliczeń.
  • Prowadzi ewidencje grzywien, mandatów, kar pieniężnych, kosztów egzekucyjnych związanych z dochodzonymi należnościami i innymi należnościami nałożonymi na podstawie właściwych przepisów prawnych w celu zdyscyplinowania podatników do terminowego wywiązywania się z obowiązków podatkowych.
  • Kontroluje potrącenia wynagrodzeń dokonanych przez płatników i inkasentów w celu weryfikacji ich prawidłowości.
  • Prowadzi sprawozdawczość w zakresie realizowanych zadań wynikających z przepisów odrębnych w celu właściwej pracy Urzędu.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego powyżej 0,5 roku w administracji lub pracy biurowej
  • Znajomość Ustawy Ordynacja Podatkowa.
  • Skrupulatność, dociekliwość i wnikliwość.
  • Odpowiedzialność.
  • Umiejętności analityczne.
  • Znajomość obsługi komputera.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenia zawodowego powyżej 0,5 roku w administracji lub pracy biurowej

Oferujemy

  • Ruchomy czas pracy
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • W podanym "wynagrodzeniu zasadniczym" został uwzględniony odrębnie przyznawany dodatek stołeczny w wysokości 500zł/etat
  • Dodatek za wysługę lat (powyżej 5 lat) od 5 do 20% wynagrodzenia zasadniczego obliczonego wg mnożnika kwoty bazowej, w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • Dodatkowe wynagrodzenie roczne (tzw. trzynastka)
  • Nagrody jubileuszowe
  • Stabilne zatrudnienie
  • Dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze
  • Możliwość korzystania z Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej
  • Możliwość udziału w zawodach sportowych i rajdach organizowanych przez Krajową Administrację Skarbową
  • System kafeteryjny MyBenefit, w tym dofinansowanie do zakupu karty Multisport