Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 08.04.2024

Inspektor ochrony zabytków ds. -

Wojewódzki Urząd Ochrony Zabytków w Szczecinie
  • Koszalin, zachodniopomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki pracy

· Praca w środowisku biurowym, w Siedzibie WUOZ w Koszalinie i w terenie, liczne wyjazdy służbowe praca przy monitorze ekranowym pow. 4 godzin dziennie.

· Stanowisko pracy wyposażone jest w komputer, drukarkę, telefon stacjonarny

· Stanowisko pracy znajduje się na 1 piętrze, wejście dla osób niepełnosprawnych od podwórza, urządzenia higieniczno-sanitarne na każdej kondygnacji.

· Liczne bezpośrednie kontakty telefoniczne i mailowe, bezpośredni kontakt z klientem, z właścicielami zabytków, z pracownikami urzędów administracji samorządowej i innymi.

  • • Prowadzenie postępowań i przygotowywanie do akceptacji przez ZWKZ projektów decyzji, postanowień i zaświadczeń w sprawach ochrony zabytków archeologicznych.
  • • Prowadzenie ewidencji zabytków archeologicznych, opracowywanie wytycznych i opinii konserwatorskich dotyczących zabytków archeologicznych.
  • • Przeprowadzanie kontroli prawidłowości prowadzenia terenowych badań archeologicznych i ich zgodności z wydaną decyzją ZWKZ oraz kontroli stanu zachowania stanowisk archeologicznych.
  • • Opracowywanie zaleceń konserwatorskich do działań przy zabytkach archeologicznych na wniosek właściciela lub z urzędu.
  • • Prowadzenie całokształtu spraw związanych ze znaleziskami oraz współpraca z policją w zakresie przestępczości przeciw zabytkom archeologicznym.
  • • Prowadzenie postępowania w sprawach wydzieleń i podziałów geodezyjnych archeologicznych stanowisk naziemnych i wziemnych.
  • • Wykonywanie innych zadań powierzonych przez ZWKZ i Kierownika Delegatury.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe w kierunku archeologia
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • • dobra znajomość KPA, oraz przepisów dotyczących ochrony zabytków, zasad prowadzenia wojewódzkiej ewidencji zabytków archeologicznych
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • • bardzo dobra znajomość podstawowego oprogramowania komputerowego (WORD, EXCEL, ACCESS)
  • • prawo jazdy kat. B
  • • mile widziane doświadczenie w administracji publicznej 6 miesięczne doświadczenie w pracy przy zabytkach w tym zwłaszcza archeologicznych w instytucjach kultury lub związanych z ochroną zabytków

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników