Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 05.04.2024

Starszy kontroler weterynaryjny ds. zdrowia i ochrony zwierząt

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Żarach z/s w Lubsku
  • Lubsko, lubuskie pow. żarski

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca biurowa w siedzibie Powiatowego Inspektoratu Weterynarii w Lubsku oraz przeprowadzanie kontroli na terenie powiatu żarskiego. Wyjazdy służbowe ( szkolenia, narady, konferencje). Praca od poniedziałku do piątku. Możliwe nietypowe godziny pracy lub dyżury w przypadku kryzysowych sytuacji wymagających działań IW. Prowadzenie samochodu służbowego-osobowego.

  • wykonywanie czynności z zakresu zadań Inspekcji Weterynaryjnej oraz ustawy o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt
  • realizacja zadań wynikających z ustawy o systemie identyfikacji i rejestracji zwierząt
  • prowadzenie dokumentacji związanej z wykonywaniem obowiązków, w tym planów i harmonogramów działań oraz sprawozdawczości, praca w programie VETLINK
  • prowadzenie dokumentacji zawierającej informacje o chorobach zakaźnych zwierząt podlegających: obowiązkowi zwalczania i obowiązkowi rejestracji
  • pobieranie prób do badań laboratoryjnych - monitoringowych i urzędowych
  • wykonywanie innych zadań służbowych zleconych przez przełożonych
  • Przygotowywanie projektów pism

Wymagania

  • wykształcenie: średnie branżowe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Posiadanie prawa jazdy kategorii B.
  • Umiejętność obsługi komputera w środowisku Windows i Office.
  • Znajomość obowiązujących przepisów prawa weterynaryjnego krajowego i wspólnotowego, postępowania administracyjnego, służby cywilnej.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944 - 1990 praz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników