Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 05.04.2024

Inspektor wojewódzki ds. dróg publicznych, sieci i obszarów kolejowych

Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
  • Wrocław, dolnośląskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca w siedzibie Urzędu,
  • stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym, usytuowane na II piętrze z dostępem do światła dziennego,
  • narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe,
  • występowanie uciążliwych warunków pracy: sztuczne oświetlenie, praca siedząca, praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie,
  • budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie: windy, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety.
  • prowadzi postępowania administracyjne objęte wnioskiem o zatwierdzenie projektu budowlanego i udzielenie pozwolenia na budowę, dokonuje analizy przedłożonego projektu budowlanego i całości dokumentacji, nakłada obowiązek usunięcia nieprawidłowości we wniosku oraz w projekcie budowlanym,
  • analizuje zgłoszenia o zamiarze przystąpienia do budowy lub rozbiórki oraz wykonania robót budowlanych nie objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę lub rozbiórkę,
  • prowadzi postępowania administracyjne objęte wnioskiem o zmianę decyzji oraz zatwierdzenie projektu budowlanego zamiennego, analizuje złożony zamienny projekt, nakłada obowiązek usunięcia nieprawidłowości we wniosku oraz w projekcie budowlanym zamiennym,
  • prowadzi postępowania administracyjne objęte wnioskiem o przeniesienie pozwolenia na budowę na rzecz innego podmiotu, analizuje złożoną dokumentację,
  • prowadzi postępowania administracyjne objęte wnioskiem o udzielenie odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych, analizuje złożoną dokumentację,
  • prowadzi postępowania administracyjne objęte wnioskiem o wygaśnięcie lub uchylenie decyzji, analizuje złożoną dokumentację,
  • prowadzi postępowania administracyjne objęte wnioskiem o zmianę sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części, analizuje złożoną dokumentację,
  • rejestruje wpływające wnioski i zgłoszenia.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji publicznej z zakresu administracji architektoniczno – budowlanej
  • znajomość ustawy Prawo budowlane,
  • znajomość ustawy o drogach publicznych,
  • znajomość ustawy o transporcie kolejowym oraz przepisów wykonawczych do ww. ustaw,
  • znajomość Kodeksu postępowania administracyjnego,
  • umiejętność komunikacji pisemnej
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego