Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 05.04.2024

Inspektor wojewódzki ds. dróg publicznych, sieci i lotnisk cywilnych

Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
  • Wrocław, dolnośląskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

- praca w siedzibie Urzędu,

- stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym, usytuowane na II piętrze z dostępem do światła dziennego,

- narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe,

- występowanie uciążliwych warunków pracy: sztuczne oświetlenie, praca siedząca, praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie,

- budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie: windy, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety.

  • prowadzi postępowania administracyjne w sprawach zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę oraz w sprawach zmiany decyzji oraz zatwierdzenia projektu budowlanego zamiennego,
  • analizuje zgłoszenia o zamiarze przystąpienia do budowy lub rozbiórki oraz wykonania robót budowlanych nie objętych obowiązkiem uzyskania pozwolenia na budowę lub rozbiórkę,
  • prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie zmiany sposobu użytkowania obiektu budowlanego lub jego części,
  • prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie przeniesienia pozwolenia na budowę na rzecz innego podmiotu,
  • prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie udzielenia odstępstwa od przepisów techniczno-budowlanych,
  • prowadzi postępowanie administracyjne w sprawie wygaśnięcia lub uchylenia decyzji Wojewody w sprawach administracji architektoniczno-budowlanej w zakresie dróg publicznych, sieci i lotnisk cywilnych,
  • prowadzi postępowanie w sprawie rozpatrzenia skarg i wniosków dotyczących prowadzonych postępowań,
  • przyjmuje wnioski i rejestruje dzienniki budowy, wypełnia niezbędne rejestry prowadzonych spraw (rejestr wniosków, decyzji i zgłoszeń, BIP-zgłoszenia), prowadzi bieżącą archiwizację dokumentacji.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe w zakresie budownictwa lub architektury albo wyższe prawnicze lub administracyjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustawy Prawo budowlane,
  • znajomość ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie lotnisk użytku publicznego,
  • znajomość ustawy o wspieraniu rozwoju usług i sieci telekomunikacyjnych,
  • znajomość ustawy o szczególnych zasadach przygotowania i realizacji inwestycji w zakresie dróg publicznych,
  • znajomość ustawy o drogach publicznych,
  • znajomość ustawy o ochronie gruntów rolnych i leśnych,
  • znajomość ustawy o gospodarce nieruchomościami,
  • znajomość ustawy o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko oraz przepisów wykonawczych do ww. ustaw,
  • znajomość KPA,
  • umiejętność analitycznego myślenia,
  • umiejętność komunikacji pisemnej,
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego