Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 21.04.2024
  • Warszawa, mazowieckie

Inny

Umowa o pracę

Pełny etat

TERMIN SKŁADANIA DOKUMENTÓW: 18-04-2024Osoby zainteresowane prosimy o złożenie kompletu dokumentów osobiście w kancelarii Zakładu lub przesłanie pocztą do 18.04.2024 r. (decyduje data otrzymania przez ZGN) na adres:Zakład Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawyul. Bolesława Chrobrego 7, 02-479 Warszawa (wejście od ul. Milanowskiej 8A)z dopiskiem na kopercie: Oferta pracy nr sprawy: OK.110.7.2024Dyrektor zastrzega sobie prawo odwołania naboru na wolne stanowisko urzędnicze bez podania przyczyny. Druki oświadczeń:do pobrania na stronie Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m. st. Warszawy pod adresem: Oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone.Miejsce pracy: praca w siedzibie Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy (parter i poziom -1). Bezpieczne warunki pracy na stanowisku. Z uwagi na różnice poziomów brak możliwości poruszania się wózkiem inwalidzkim. Budynek niedostosowany dla osób niedowidzących i niewidzących. Ponadto praca na terenie m. st. Warszawy w szczególności Dzielnicy Włochy .Stanowisko pracy: stanowisko pracy związane jest z pracą przy komputerze, co najmniej przez połowę dobowego wymiaru czasu pracy, bezpośrednia obsługa interesantów, praca w terenie.

Pracownik ds. windykacji nalezności

OK.110.7.2024

Obowiązki

  • •wykonywanie czynności windykacyjnych związanych z odzyskiwaniem należności Zakładu Gospodarowania Nieruchomościami w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy powstałych w związku z brakiem zapłaty czynszu lub innych opłat z tytułu najmu lokali mieszkalnych, użytkowych, garaży i bezumownego korzystania, dzierżawy nieruchomości oraz kontynuowanie działań windykacyjnych dotyczących należności na nieruchomościach, których zarząd został przekazany byłym właścicielom lub innym podmiotom, a których lokalizacja pokrywa się z powierzonym rejonem działania oraz zadłużeniem z tytułu rozliczeń z właścicielami nieruchomości przekazanych w zarząd prywatny polegających
  • w szczególności na:
  • 1)bieżącym monitorowaniu i analizowaniu stanu zaległych należności Zakładu,
  • 2)egzekwowaniu należności od dłużników,
  • 3)bieżącym monitorowaniu wpłat oraz rozliczaniu dłużników w zakresie programu restrukturyzacji długów,
  • 4)przygotowywaniu wypowiedzeń umów najmu dla lokali mieszkalnych, użytkowych, garaży lub umów dzierżawy z tytułu zwłoki z zapłatą czynszu lub innych opłat niezależnych od właściciela,
  • 5)przygotowywaniu oświadczeń woli do podpisu Dyrektora w sprawie przywrócenia umowy najmu lokalu mieszkalnego zgodnie z przepisami prawa,
  • 6)sporządzaniu i realizacji umów spłaty zadłużenia w formie świadczenia niepieniężnego oraz nadzór nad ich prawidłową realizacją przez dłużników,
  • 7)prowadzenie działań windykacyjnych zgodnie z Instrukcją postępowania windykacyjnego obowiązującą w Zakładzie,
  • 8)przygotowywaniu niezbędnych materiałów do wszczęcia i prowadzenia spraw sądowych,
  • 9)współpracy z organami egzekucyjnymi (komornik) i kompleksowym prowadzeniu spraw przekazywanych do komornika celem egzekucji,
  • •prowadzenie spraw w zakresie udzielania ulg w spłacie należności o charakterze cywilnoprawnym, a w szczególności:
  • 1)sprawdzanie pod względem formalno-merytorycznym składanych wniosków,
  • 2)przygotowywanie dokumentów potrzebnych do udzielenia ulgi,
  • 3)udział w komisji ds. ulg działającej w Zakładzie,
  • 4)przygotowywanie umów dotyczących udzielania ulg,
  • 5)monitorowanie wywiązywanie się z umów w/s ulg udzielonych przez Skarbnika m.st Warszawy.
  • •opracowywanie okresowych i epizodycznych informacji i analiz (sprawozdawczości) dotyczących windykacji zaległych należności na potrzeby Zakładu oraz innych jednostek,
  • •udzielanie informacji organom, instytucjom i osobom fizycznym oraz udostępnianie dokumentów znajdujących się w posiadaniu komórki ds. windykacji należności,
  • •udział w przygotowaniu projektu planu finansowego w zakresie windykacji należności,
  • •współpraca z komórkami organizacyjnymi ZGN Włochy oraz radcami prawnymi w zakresie prowadzonych działań windykacyjnych,
  • •prowadzenie na bieżąco rejestrów w zakresie działań windykacyjnych.

Wymagania niezbędne:

  • obywatelstwo polskie – o stanowisko mogą ubiegać się również osoby nieposiadające obywatelstwa polskiego zgodnie z art. 11 ust. 2 i 3 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (Dz. U. z 2016r. poz. 902 z późn. zm.),
  • pełna zdolność do czynności prawnych oraz korzystanie z pełni praw publicznych,
  • niekaralność za umyślne przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe,
  • wykształcenie średnie oraz min. 4-letni staż pracy lub wyższe min. 2-letni staż pracy,
  • umiejętność sprawnej obsługi komputera w zakresie obsługi poczty e-mail oraz MS Office, w szczególności Word i Excel;
  • WYMAGANIA DODATKOWE:
  • preferowane wykształcenie wyższe min. I stopnia,
  • znajomość obsługi programu Softhard ZSI Papierus SQL,
  • doświadczenie w pracy w dziale windykacji w administracji państwowej lub samorządowej,
  • znajomość obsługi programów biurowych MS Word i MS Excel,
  • znajomość regulacji prawnych wymaganych do podjęcia pracy na stanowisku: ustawa o rachunkowości, ustawa o finansach publicznych,
  • znajomość procedur windykacyjnych,
  • umiejętności analityczne,
  • umiejętności komunikacyjne,
  • •zdolności negocjacyjne,
  • •skrupulatność/sumienność.

Wymagane dokumenty i oświadczenia:

  • podpisane odręcznie curriculum vitae z przebiegiem nauki i pracy zawodowej,
  • podpisany odręcznie list motywacyjny,
  • kserokopia dokumentów potwierdzających wymagane wykształcenie,
  • kserokopia świadectw pracy oraz innych dokumentów potwierdzających wymagany staż pracy,
  • kserokopie dokumentów potwierdzających posiadanie wymaganych kwalifikacji zawodowych i umiejętności,
  • podpisane oświadczenie o posiadanym obywatelstwie,
  • kopia dokumentu potwierdzającego znajomość języka polskiego (dotyczy osób nieposiadających obywatelstwa polskiego),
  • podpisane oświadczenie o pełnej zdolności do czynności prawnych, korzystaniu z pełni praw publicznych i o niekaralności za przestępstwa popełnione umyślnie,
  • podpisane oświadczenie o niekaralności za przestępstwa: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwa karno-skarbowe,
  • kserokopia dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność w przypadku kandydata zamierzającego skorzystać z uprawnienia, o którym mowa art.13a ust. 2 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (tj. Dz. U. z 2016 r. poz. 902 ze zm.),
  • podpisana klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych w celach rekrutacyjnych,
  • dokumenty sporządzone w języku obcym należy przetłumaczyć na język polski.

  • Wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych:
  • W miesiącu poprzedzającym datę upublicznienia ogłoszenia wskaźnik zatrudnienia osób niepełnosprawnych w jednostce, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych jest niższy niż 6%.
  • Prosimy o pobranie załączników ze strony , które są wymagane do złożenia kompletu dokumentów.