Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 05.04.2024

Drogomistrz ds. utrzymania i nadzoru

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  • Kalisz, wielkopolskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • praca biurowa
  • praca w terenie
  • praca w szczególnych trudnych warunkach środowiskowych
  • nietypowe godziny pracy (w tym dyżury)
  • obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorze ekranowym.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

Opis dostępności budynku dla osób z niepełnosprawnością znajduje się na stronie

  • wykonuje objazdy i kontroluje drogi pod względem ich stanu technicznego, odwodnienia i oznakowania, kontroluje pas drogowy pod kątem jego ochrony; kompletuje dane o drogach i zdarzeniach na drogach oraz urządzeniach obcych
  • kontroluje roboty utrzymaniowe i zgłasza uwagi w zakresie tych kontroli przełożonemu
  • kontroluje roboty zlecone w drodze przetargów
  • prowadzi i koordynuje prace w zakresie zimowego utrzymania dróg
  • współpracuje z organami administracji samorządowej, policji, służb ratowniczych w zakresie zdarzeń drogowych i likwidacji zagrożeń bezpieczeństwa ruchu drogowego
  • przygotowuje dane do robót, aktualizacji ewidencji dróg i obiektów inżynierskich oraz innych koniecznych informacji

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • prawo jazdy kat. B
  • znajomość przepisów z zakresu ustawy o drogach publicznych, Prawo o ruchu drogowym, Prawo budowlane,
  • praktyczna znajomość pakietu MS Office
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja,
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: średnie lub wyższe inżynierskie drogowe lub budowlane
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego w administracji drogowej lub w utrzymaniu dróg lub w przygotowaniu inwestycji drogowych lub realizacji inwestycji drogowych
  • Uprawnienia do kierowania ruchem
  • Znajomość przepisów z zakresu: Rozporządzenie Ministra Transportu i gospodarki Morskiej w sprawie warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać drogi publiczne i ich usytuowanie, Kodeksu postępowania administracyjnego

Oferujemy

Pracownikom oferujemy:

  • Stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • Dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy
  • Trzynaste wynagrodzenie
  • Nagrody jubileuszowe
  • Możliwość rozwoju kompetencji zawodowych
  • Refundacja kosztów nauki na studiach, studiach podyplomowych, kursach zawodowych, kursach językowych
  • Pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach
  • Możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie\
  • Ruchomy czas pracy
  • Indywidualny rozkład czasu prac
  • Częściowe wykonywanie pracy poza siedzibą urzędu
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy połączone z późniejszym odpracowaniem
  • Możliwość obniżenia pracownikom wymiaru czasu pracy w trudnym dla nich okresie albo możliwość wcześniejszych wyjść z pracy połączone z późniejszym odpracowaniem (dla zapewnienia opieki nad dzieckiem lub osobą zależną)
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych GDDKiA w całym kraju
  • Karty sportowe