Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 03.04.2024

Księgowy ds. księgowości

Wojewódzki Inspektorat Jakości Handlowej Artykułów Rolno-Spożywczych w Gdańsku z/s w Gdyni
  • Gdynia, pomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca w biurze WIJHARS, obsługa urządzeń biurowych, krajowe podróże służbowe, stres związany z obsługą klienta.

• Stanowisko pracy zlokalizowane jest w siedzibie urzędu na IV piętrze w budynku wielokondygnacyjnym przy ul. Polskiej 15 w Gdyni

• Na stanowisku pracy nie występują czynniki szkodliwe dla zdrowia.

• Większa część prac wykonywana jest w pozycji siedzącej.

• Praca przy monitorze komputerowym powyżej 4 godzin dziennie przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

• Wyjazdy służbowe krajowe związane ze szkoleniami.

• Stanowisko pracy wyposażone jest w komputer ( laptop ), drukarkę i telefon. WIJHARS ma siedzibę na IV piętrze w budynku przy ul. Polskiej 15 w Gdyni, który nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo . Drzwi wejściowe na parterze mają szerokość 90 cm i posiadają system samozamykający. Bezpośrednio z wejścia głównego nie ma dostępu do windy. Drzwi w pomieszczeniach biurowych mają 80 cm szerokości. Toalety nie są dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych ruchowo.

  • Prowadzenie ewidencji księgowej dochodów i wydatków, sporządzanie list płac, obsługa ZUS i US, GUS, PFRON prowadzenie magazynu i archiwum zakładowego i ewidencji rzeczowych składników majątku Inspektoratu.
  • Księgowanie operacji finansowych dotyczących wydatków i dochodów w celu dostarczenia dokładnej informacji finansowej.
  • Egzekucja administracyjna dochodów budżetowych.
  • Sporządzanie list płac i naliczanie pochodnych od wynagrodzeń w celu wypłaty wynagrodzeń miesięcznych i ustalenia zobowiązań wobec ZUS i Urzędu Skarbowego.
  • Wystawianie rachunków, dokonywanie opisów i dekretacji dowodów księgowych zewnętrznych, sprawdzanie ich pod względem formalno-rachunkowym w celu zapewnienia prawidłowej realizacji polityki rachunkowości.
  • Prowadzenie ewidencji środków trwałych i wyposażenia Inspektoratu.
  • Prowadzenie magazynu Inspektoratu wraz z utrzymaniem optymalnych zapasów magazynowych w celu harmonijnego funkcjonowania Inspektoratu.
  • Dokonywanie odbioru jakościowego dostarczanych towarów i usług w celu realizacji procedur SZJ i zabezpieczenia Inspektoratu przed zakupami niespełniającymi wymagań jakościowych i ilościowych.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie ekonomiczne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego co najmniej 1 rok w księgowości lub 1,5 do 3 lat w administracji.
  • Obsługa komputera i programów finansowo-księgowych
  • Znajomość i umiejętność stosowania przepisów prawa w zakresie finansów publicznych i postępowania egzekucyjnego w administracji
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenia zawodowego co najmniej rok w księgowości budżetowej

Oferujemy

  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników