Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 29.03.2024

Starszy inspektor ds. informacji drogowej

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad
  • Białystok, podlaskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań:

  • obciążenie mięśniowo – szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych,
  • wyjazdy służbowe z wykorzystaniem środków transportu publicznego i samochodów służbowych,
  • prowadzenie samochodu służbowego.
  • wysiłek fizychny.

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy:

  • praca w pomieszczeniach biurowych, z wykorzystaniem komputera i urządzeń biurowych,
  • budynek i jego wyposażenie zapewniają bezpieczne i higieniczne warunki pracy, warunki są dostosowane do rodzaju wykonywanych prac, ale nie są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych,
  • praca przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.
  • prowadzi monitoring o stanie przejezdności i stanie technicznym dróg oraz przyjmuje i przekazuje informacje zgodnie z obowiązującymi procedurami i wytycznymi. Posiadanie aktualnych danych umożliwia udzielenie rzetelnych informacji zainteresowanym i podejmowanie stosownych działań zarządcy drogi np. naprawa ubytków w nawierzchni, sprzątnięcie przeszkód z drogi, zmiana programu sygnalizacji świetlnej, zamieszczenie utrudnień na stronie internetowej itp.
  • prowadzi dokumentację Punktu Informacji Drogowej oraz obsługuje programy i systemy wykorzystywane do pracy w Punkcie Informacji Drogowej w celu dokumentowania zdarzeń, interwencji i podjętych działań. Dokumentacja może być udostępniania w przyszłości zainteresowanym np. Policja, Sądy, towarzystwa ubezpieczeniowe itp.
  • analizuje dane o zdarzeniach drogowych, współpracuje ze służbami ratowniczymi, porządkowymi oraz zarządcami innych dróg i organami zarządzającymi ruchem na tych drogach. Współpraca ma na celu przeprowadzenie sprawnej akcji ratowniczej i minimalizację utrudnień dla podróżnych, a w konsekwencji przywrócenie warunków ruchu na drodze do stanu przed wystąpieniem zdarzenia,
  • gromadzi i przetwarza dane oraz uczestniczy w ocenie zagrożeń występujących na drodze w celu podjęcia właściwych działań przez Zarządcę drogi, w tym zakłóceń związanych z realizacją zadań na sieci oraz w ramach programów rządowych,
  • realizuje zadania w ramach zarządzania kryzysowego w celu zapewnienia Dyrektorowi Oddziału warunków do skoordynowanego i skutecznego działania we wszystkich fazach zarządzania kryzysowego (zapobieganie, przygotowanie, reagowanie i odbudowa) oraz stałego dyżuru w celu zapewnienia ciągłości przekazywania decyzji upoważnionych organów w sprawie uruchomienia określonych zadań wynikających z wprowadzenia wyższych stanów gotowości obronnej państwa,
  • przygotowuje uzgodnienia tras i projekty zezwoleń na przejazd pojazdów nienormatywnych w celu ochrony dróg,
  • rejestruje korespondencję przychodzącą do Wydziału oraz archiwizuje dokumenty w celu zapewnienia efektywnego obiegu dokumentów w Wydziale.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • znajomość sieci dróg na terenie województwa,
  • umiejętność działania w sytuacjach trudnych i radzenia sobie ze stresem (wypadki, katastrofy w ruchu drogowym),
  • umiejętność obsługi komputera, praktyczna i bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, w szczególności programów Excel i Word,
  • prawo jazdy kategorii B
  • kompetencje: wykorzystywanie wiedzy i doskonalenie zawodowe, rzetelność, organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów, współpraca, komunikacja,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: średnie o profilu drogowym lub drogowo - mostowym, mostowym lub budowlanym lub transportowym lub z zakresu ochrony środowiska lub informatycznym lub geodezyjnym,
  • co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowiskach dyspozytorskich np. służb ratowniczych, w Punkcie Informacji Drogowej, przy dyżurach zimowego utrzymania dróg lub w administracji publicznej.
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego lub rosyjskiego na poziomie komunikatywnym,
  • znajomość przepisów dotyczących dróg publicznych i ochrony pasa drogowego, znajomość zagadnień z zakresu inżynierii ruchu,
  • znajomość obsługi programu UtrudnieniaWin, ZimaWin, PPNWin,

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych

- stabilną pracę w jednostce administracji państwowej z wieloletnią tradycją, otwarte i przyjazne środowisko pracy, zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
- dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20 % wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,
- trzynaste wynagrodzenie,
- możliwość rozwoju kompetencji zawodowych,(m.in. refundacja kosztów nauki na studiach,studiach podyplomowych, kursach zawodowych,kursach językowych),
- pożyczki pracownicze na preferencyjnych warunkach,
- możliwość wykupienia ubezpieczenia zdrowotnego i polisy na życie w preferencyjnej cenie.