Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 09.04.2024

Starszy statystyk w Oddziale w Kaliszu

Urząd Statystyczny w Poznaniu
  • Kalisz, wielkopolskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Warunki dotyczące charakteru pracy na stanowisku i sposobu wykonywania zadań

Praca administracyjno-biurowa na stanowisku wyposażonym w komputer i monitor ekranowy; lekka, z przewagą wysiłku umysłowego, siedząca, samodzielna, wymagająca szczególnej koncentracji i dobrej ostrości wzroku. Opracowywanie dokumentów, prace analityczno-koncepcyjne i biurowo-kancelaryjne. Obsługa komputera i monitora ekranowego ponad 4 godz. dziennie. Praca wewnątrz pomieszczenia w siedzibie pracodawcy lub innym miejscu ustalonym z pracodawcą np. w ramach pracy zdalnej; sporadyczne reprezentowanie Urzędu poza siedzibą (wyjazdy służbowe, udział
w seminariach, warsztatach, konferencjach naukowych).

Miejsce i otoczenie organizacyjno-techniczne stanowiska pracy

Miejscem pracy jest siedziba pracodawcy lub inne miejsce ustalone z pracodawcą np. w ramach pracy zdalnej. Stanowisko pracy w siedzibie pracodawcy znajduje się w dwukondygnacyjnym budynku administracyjnym przy ul. Piwonickiej 7-9 w Kaliszu. W obiekcie mieszczą się pokoje biurowe, higieniczno-sanitarne i pomocnicze. Pomieszczenia i stanowiska pracy rozmieszczone są na 1 piętrze budynku. Podstawowe wyposażenie stanowiska pracy to komputer, monitor ekranowy, meble i urządzenia biurowe (drukarka, kserokopiarka, niszczarka itp.). W obiekcie wydzielone są strefy ograniczonego dostępu. Pod względem technicznym obiekt nie jest dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych; w przypadku chęci skorzystania z usług Urzędu przez osoby niepełnosprawne, zapewniona zostaje pomoc ze strony pracowników.

  • kontroluje pod względem formalnym, logicznym oraz merytorycznym sprawozdania wpływające na portal Sprawozdawczy GUS z zakresu specjalizacji urzędu w celu ich prawidłowego przygotowania do dalszego przetwarzania
  • zbiera i gromadzi sprawozdania oraz przetwarza dane pierwotne w celu uzyskania poprawnych danych wynikowych
  • kontroluje i analizuje poprawność wyników badania oraz przygotowuje wyjaśnienia do istotnych zmian w badanych kategoriach w celu przekazania prawidłowych danych oraz informacji o przyczynach zmian do dalszego opracowania

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Znajomość ustawy o statystyce publicznej
  • Rzetelność
  • Organizacja pracy i orientacja na osiąganie celów
  • Wykorzystanie wiedzy i doskonalenie zawodowe
  • Poszukiwanie informacji
  • Współpraca
  • Komunikacja interpersonalna
  • Komunikacja pisemna
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe
  • co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze administracji publicznej lub pracy biurowej
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej
  • Myślenie analityczne
  • Orientacja na klienta/interesanta

Oferujemy

* Możesz liczyć na:

- stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,

- dodatek za wysługę lat w wysokości od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zależności od udokumentowanego stażu pracy,

- dodatkowe wynagrodzenie roczne,

- nagrody jubileuszowe,

- dofinansowanie do wypoczynku pracowników,

- pieniężne świadczenia świąteczne dla pracowników,

- możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych w ramach szkoleń opartych o indywidualny program rozwoju zawodowego,

- możliwość dołączenia do ubezpieczenia grupowego,

- możliwość przystąpienia do Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej,

- pracę w miłej atmosferze,

- ciekawe i zróżnicowane zadania,

- możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy,

- pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu,

- miejsce parkingowe na terenie urzędu.