Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 29.03.2024

Referent ds. administracyjno-księgowych

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Zwoleniu
  • Zwoleń, mazowieckie pow. zwoleński

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

1. Praca w siedzibie od poniedziałku do piątku od 8,00 do 16,00
2. Wyjazdy służbowe
3. Praca przy komputerze
4. Stanowisko pracy zlokalizowane jest na I piętrze budynku - brak wind, podjazdów i innych ułatwień dla osób niepełnosprawnych ruchowo.

  • prowadzenie wszystkich innych dokumentów i korespondencji związanej ze sprawami osobowymi, kadrowymi i socjalnymi, w tym ZUS, US
  • sporządzanie obowiązujących sprawozdań dotyczących zatrudnienia
  • opracowywanie okresowych analiz kadrowych pod względem zatrudnienia i potrzeb z tym związanych
  • sporządzanie i rozliczanie list wynagrodzeń wynikających z umów o pracę i umów cywilno-prawnych
  • prowadzenie spraw związanych z dokształcaniem pracowników
  • prowadzenie dokumentacji eksploatacji samochodów służbowych z uwzględnieniem rozliczenia norm zużycia paliwa
  • rozliczanie majątku trwałego jednostki
  • sporządzanie sprawozdań mandatowych (rozliczanie ilościowe i wartościowe), GUS
  • kontrola dowodów księgowych pod względem formalno-rachunkowym
  • prowadzenie rozliczeń finansowych urzędowych lekarzy weterynarii
  • księgowanie dowodów księgowych
  • analiza realizacji dochodów ze Skarbu Państwa, wydatków budżetowych i dochodów jednostki
  • dokonywanie wstępnej kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym
  • przygotowywanie danych do okresowych sprawozdań budżetowych
  • sprawdzanie dokumentów pod względem rachunkowym
  • sporządzanie miesięcznych harmonogramów, prognoz i zapotrzebowań dotyczących wydatków

Wymagania

  • wykształcenie: średnie
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego w zakresie kadr i płac lub księgowości
  • znajomość przepisów ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych oraz ustawy o rachunkowości
  • znajomość przepisów dotyczących : ubezpieczeń społecznych, zdrowotnych, rozliczania składek na Fundusz Pracy oraz 2 wszystkich rozliczeń związanych z ZUS i podatkiem od osób fizycznych
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. 2 pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • umiejętność obsługi komputera i znajomość programów: Word, Excel, Outlook, Płatnik, programu finansowo-księgowego, programu kadrowo-płacowego
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • znajomość ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej
  • dyspozycyjność
  • umiejętność pracy pod presją czasu

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników