Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 29.03.2024

Inspektor weterynaryjny w zespole do spraw bezpieczeństwa żywności, pasz i utylizacji

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Parczewie
  • Parczew, lubelskie pow. parczewski

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

1. Praca w siedzibie inspektoratu (1-sze piętro, budynek bez windy) oraz w terenie na obszarze powiatu parczewskiego

2. Wyjazdy służbowe

3. Praca przy komputerze

4. Kontakt z petentami

  • Wykonywanie zadań wynikających z ustawy o bezpieczeństwie produktów pochodzenia zwierzęcego, bezpieczeństwie żywności i żywienia.
  • Pobieranie prób do badań monitoringowych i diagnostycznych.
  • Sprawowanie kontroli nad bezpieczeństwem produktów pochodzenia zwierzęcego, w tym nad wymaganiami weterynaryjnymi przy ich produkcji, umieszczaniu na rynku oraz sprzedaży bezpośredniej.
  • Wydawanie decyzji administracyjnych i prowadzenie postępowania egzekucyjnego w drodze postępowania administracyjnego.
  • Prowadzenie postępowania mandatowego i kierowanie wniosków o ukaranie do organów ścigania.
  • Kontrole warunków weterynaryjnych i nadzór nad podmiotami wpisanymi do rejestru Powiatowego Lekarza Weterynarii w Parczewie
  • Prowadzenie dokumentacji i sprawozdawczości związanej z realizowanymi zadaniami.
  • Prowadzenie rejestru podmiotów nadzorowanych oraz obsługa programów CELAB, E-Klient, TRACES, RASFF.
  • Obsługa petentów jednostki w zakresie sprawowanego nadzoru.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne lub inne wykształcenie wyższe z zakresu spraw należących do właściwości Inspekcji Weterynaryjnej
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • Posiadanie prawa wykonywania zawodu (w przypadku lekarza weterynarii)
  • Dobra znajomość obsługi komputera i środowiska MS Office
  • Prawo jazdy kat. B
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • doświadczenia zawodowego
  • Umiejętność interpretacji i stosowania prawa weterynaryjnego

Oferujemy

  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu