Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 05.04.2024

Inspektor weterynaryjny ds. zdrowia i ochrony zwierzą

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Radomsku
  • Radomsko, łódzkie pow. radomszczański

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

-praca od poniedziałku do piątku w godz. 7-30 - 15:30; -praca w siedzibie Inspektoratu oraz na terenie powiatu radomszczańskiego; -praca przy komputerze i innych powszechnie stosowanych w pracy biurowej urządzeniach; -wyjazdy służbowe; -praca w terenie - wyjazdy samochodem ; -kontakt ze zwierzętami oraz materiałem zakaźnym; -praca w budynku piętrowym, nieposiadającym podjazdów.

  • sprawuje nadzór nad przestrzeganiem zasad zwalczania chorób zakaźnych zwierząt oraz przepisów o ochronie zwierząt
  • sprawuje nadzór nad wymaganiami weterynaryjnymi w zakresie transportu zwierząt
  • wystawia świadectwa zdrowia dla zwierząt
  • pobiera i przesyła próby do badań w celu realizacji programów badań monitoringowych
  • kontroluje prawidłowości realizacji zadań przez lekarzy weterynarii wyznaczonych przez Powiatowego Lekarza Weterynarii do wykonywania ochronnych szczepień i badań rozpoznawczych
  • prowadzi postępowania administracyjne, sporządza dokumentację i sprawozdawczości w zakresie działań zespołu ds. zdrowia i ochrony zwierząt

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • posiadanie prawa jazdy kat. B i doświadczenia w prowadzeniu samochodu osobowego;
  • umiejętność obsługi komputera;
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • znajomość zagadnień związanych z aktualnymi regulacjami prawnymi, dotyczącymi Inspekcji Weterynaryjnej;
  • znajomość przepisów kpa;