Kierownik Księgowości z językiem angielskim.

Creative ideas
  • Brzeg, opolskie pow. brzeski

Księgowy

Umowa o pracę

Miejsce pracy: Skarbimierz ( okolice Brzegu, opolskie)

Kluczowe obowiązki:
Nadzór finansowy i raportowanie: Zarządzanie wszystkimi aspektami operacji księgowych, w tym między innymi księgą główną, zobowiązaniami/należnościami, zgodnością podatkową i listą płac.
Zapewnienie terminowej i dokładnej miesięcznej, kwartalnej i rocznej sprawozdawczości finansowej zgodnie z polskimi GAAP i wszelkimi obowiązującymi międzynarodowymi standardami sprawozdawczości finansowej.
Zgodność z przepisami i współpraca: Działanie jako główny kontakt z zewnętrznymi audytorami i polską firmą CPA w celu zapewnienia zgodności z lokalnymi przepisami i dokumentacją podatkową. Koordynowanie audytów i zapewnianie skutecznego wdrażania zaleceń.
Budżetowanie i prognozowanie: Kierowanie procesem budżetowania, dostarczanie szczegółowych analiz i prognoz w celu wspierania podejmowania strategicznych decyzji. Monitorowanie wyników finansowych w stosunku do budżetu, identyfikacja odchyleń i wdrażanie działań naprawczych w razie potrzeby.
Współpraca międzyfunkcyjna: Ścisła współpraca z centralą ANP w Korei Południowej w celu zapewnienia zgodności strategii finansowych i sprawozdawczości. Ułatwianie skutecznej komunikacji i raportowania między polskim podmiotem a zespołami międzynarodowymi.
Kierowanie zespołem i jego rozwój: Zarządzanie i rozwój zespołu księgowego, wspieranie środowiska ciągłego doskonalenia i rozwoju zawodowego. Zapewnienie, że zespół jest dobrze przygotowany do realizacji celów finansowych organizacji.

Wymagania

Doświadczenie zawodowe: ok. 5 lat udokumentowanego doświadczenia w księgowości, przy czym preferowani będą kandydaci, którzy pracowali w branży produkcyjnej lub chemicznej.
Wykształcenie: Licencjat z rachunkowości, finansów lub pokrewnej dziedziny. Tytuł magistra lub profesjonalne kwalifikacje księgowe (np. ACCA, CIMA) byłyby korzystne.
Certyfikaty: Musi być certyfikowany lub kwalifikować się do certyfikacji przez uznany polski organ księgowy.

Umiejętności techniczne:
Biegła znajomość oprogramowania księgowego i pakietu Microsoft Office Suite, z silnym naciskiem na Excel. Doświadczenie z systemami ERP jest wysoce pożądane.
Biegłość językowa: Wymagana biegła znajomość języka angielskiego i polskiego. Znajomość języka koreańskiego będzie istotnym atutem.
Umiejętności interpersonalne i komunikacyjne: Doskonałe umiejętności komunikacyjne, z możliwością skutecznej interakcji zarówno z lokalnymi, jak i międzynarodowymi zespołami. Silne zdolności przywódcze i zarządzania zespołem.
Dodana
Wygasa (za 3 dni temu)