Laborant/Laborantka

Green Lanes Proteins Sp. z o.o.
  • Niemce, lubelskie pow. lubelski

Inny

Umowa o pracę

W Green Lanes koncentrujemy swoją działalność na inwestycjach i rozwijaniu technologii związanych z wykorzystaniem roślin, a w szczególności konopi siewnych. Począwszy od upraw, aż po zaawansowane technologicznie zastosowania w przemyśle spożywczym i materiałów kompozytowych.

W Green Lanes Proteins zrealizowaliśmy zaawansowane prace badawczo-rozwojowe, które zakończyły się sukcesem i pozwoliły nam przejść do fazy wdrożeniowej, w związku z czym rozpoczynamy produkcję w zakresie wytwarzania koncentratu/izolatu białka konopnego. Produkcja obejmuje kilka etapów procesów chemicznych i przemysłowych, w związku z czym niezbędne są też działania w zakresie prac laboratoryjnych i analitycznych.

W związku z dynamicznym rozwojem poszukujemy osoby do spółki Green Lanes Proteins na stanowisko: Laborant [K/M]

Miejsce pracy: Majdan Krasieniński / Lublin

Doświadczenie, które jest dla nas ważne:
-Wykształcenie wyższe: technolog żywności, biotechnolog ze specjalizacją biotechnologia żywności, chemia analityczna żywności oraz inne pokrewne obszary.
-Znajomość metody analiza białka Kjeldahla,
-Umiejętność obsługi podstawowych przyrządów laboratoryjnych,
-Znajomość metod oznaczania właściwości funkcjonalnych i fizyko-chemicznych produktów spożywczych w tym: oznaczanie lepkości, gęstości, kwasowości ogólnej, rozpuszczalności, zdolności do wiązania wody i tłuszczy,
-Znajomość GLP (Good Laboratory Practice) oraz zasad pracy ze stężonymi kwasami i zasadami,
-Umiejętność analizy literatury naukowej anglojęzycznej,
-Znajomość najważniejszych procesów produkcji spożywczej,
-Gotowość do pracy w środowisku laboratoryjnym, a także w środowisku produkcyjnym,
-Umiejętności mile widziane: Znajomość HACCP oraz metod ekstrakcji białek i tłuszczy pochodzenia roślinnego.

Zadania, które na Ciebie czekają:
-Prowadzenie analiz laboratoryjnych w zakresie zawartości białek w produkcie,
-Prowadzenie badań funkcjonalnych produktów,
-Dbanie o zaplecze odczynnikowe laboratorium oraz uczestnictwo w wyposażaniu laboratorium,
-Współpraca w zakresie tworzenia receptur produktowych i optymalizacji technologii produkcji w celu otrzymania produktów białkowych o pożądanych właściwościach,
-Prowadzenie dokumentacji z przeprowadzonych badań,
-Udział w prowadzeniu analiz jakościowych i ilościowych dla surowców roślinnych i wyizolowanych białek,
-Udział w projektowaniu, ulepszaniu i wdrażaniu technologii izolacji białek roślinnych,
-Udział w optymalizacji technologii na skalę produkcyjną,
-Udział w realizowaniu procesów inżynieryjnych i produkcyjnych.

Zapewniamy:
-Pracę na pełen etat w projekcie naukowo-wdrożeniowym,
-Uczestnictwo we wdrażaniu nowych technologii i skalowaniu procesu do warunków przemysłowych,
-Uczestnictwo we wprowadzaniu nowych produktów na rynek spożywczy,
-Możliwości szkolenia i poszerzania wiedzy pod okiem doświadczonej kadry,
-Pracę w dynamicznie rozwijającej się Firmie.

Jeżeli jesteś zainteresowany ofertą, prześlij nam swoje CV oraz list motywacyjny na adres rekrutacja(malpa)greenlanes.pl z dopiskiem:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/697 z dn. 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), publ. Dz.Urz UE L Nr 119, s.1 w celu realizacji procesu rekrutacyjnego, w tym również na potrzeby przyszłych rekrutacji
Dodana
Wygasa (za 2 dni temu)