Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 31.03.2024

Kucharz /Pomoc kuchenna

DOM POMOCY SPOŁECZNEJ DLA DZIECI
  • Strumień, śląskie pow. cieszyński

Obsługa gastronomii

Umowa o pracę

Dom Pomocy Społecznej w Strumieniu poszukuje pracownika na stanowisko : Kucharz/Pomoc kuchenna

Opis stanowiska:
Praca wykonywana na terenie zasobów DPS w systemie pracy zmianowej 8 godzinnej.

Obowiązki kucharz/ pomoc kuchenna:
– przygotowywanie/pomoc w przygotowaniu posiłków zgodnie z jadłospisem do bezpośredniego spożycia,
– przygotowywanie/pomoc w przygotowaniu posiłków dietetycznych wg zleceń dietetyka,
– wydawanie racji pokarmowych zgodnie z gramaturą,
– dbałość o bezwzględne przestrzeganie czystości i higieny sanitarnej przy sporządzaniu posiłków,
– na bieżąco mycie naczyń kuchennych i pomieszczeń kuchni,
– sprzątanie pomieszczeń pomocniczych kuchni i obieralni jarzyn,
– obieranie jarzyn i ziemniaków w pomieszczeniu wstępnej obróbki jarzyn,
– korzystanie z urządzeń mechanicznych zgodnie z przepisami BHP,
– odbieranie towaru od magazyniera za pokwitowaniem ilościowym,
– wykonywanie poleceń kucharza odpowiedzialnego za produkcję związanych z produkcją posiłków oraz utrzymaniem czystości kuchni oraz pomieszczeń pomocniczych,
– kucharz odpowiedzialny za produkcję, odpowiada za poprawność produkcji oraz organizacje pracy kuchni na swojej zmianie,
– przestrzeganie przepisów HACCP i prowadzenie wymaganej dokumentacji.

Wymagania

– punktualność
– rzetelność i staranność w wykonywaniu powierzonych obowiązków
– cierpliwość i wyrozumiałość
– realizacja zadań zgodnie z zasadami BHP i P-poż
– przestrzeganie regulaminów i procedur DPS
– dbałość o mienie zakładu pracy
– wysoka kultura osobista w relacjach interpersonalnych
– w przypadku kucharza dokumenty potwierdzające posiadane kwalifikacje
– ważna książeczka do celów sanitarno-epidemiologicznych