Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 06.04.2024

Zatrudnimy Głównego Księgowego 1/4 etatu

Lokalny Ośrodek Kultury Wspólnota w Zgłobniu
  • Boguchwała, podkarpackie pow. rzeszowski

Księgowy

Umowa o pracę

Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu zatrudni osobę na stanowisko: GŁÓWNY KSIĘGOWY

Miejsce pracy: Zgłobień, gmina Boguchwała
Wymiar czasu pracy: 1/4 etatu
Rodzaj umowy: umowa o pracę
Rozpoczęcie pracy: luty 2024r.
Możliwość elastycznego dostosowania czasu pracy.

Zakres obowiązków wykonywanych na stanowisku głównego księgowego:
1. Prowadzenie rachunkowości Lokalnego Ośrodka Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu zgodnie z obowiązującymi przepisami.
2. Wykonywanie dyspozycji środkami pieniężnymi z rachunku instytucji kultury.
3. Sporządzanie planu finansowego i sprawozdań z jego wykonania oraz bieżące dokonywanie korekt.
4. Sporządzanie niezbędnych dla bieżącego zarządzania przez dyrektora instytucji kultury sprawozdań o realizacji planu finansowego.
5. Sporządzanie sprawozdań finansowych z wykorzystanej dotacji przyznanej przez organizatora.
6. Sporządzanie bilansu, prowadzenie sprawozdawczości budżetowej i podatkowej instytucji (PIT, CIT).
7. Dokonywanie kontroli zgodności operacji gospodarczych i finansowych z planem finansowym instytucji kultury, kompletności i rzetelności dokumentów dotyczących operacji gospodarczych i finansowych.
8. Naliczanie wynagrodzeń i pochodnych, zaliczek podatkowych, składek, potraceń oraz terminowe ich przekazywanie.
9. Opracowanie projektów dokumentów regulujących organizację rachunkowości w instytucjach kultury.
10. Sporządzanie sprawozdań finansowych do GUS i innych sprawozdań wymaganych odrębnymi przepisami.
11. Nadzorowanie i realizacja umów cywilnoprawnych i prowadzenie ich obsługi księgowej.
12. Należyte przechowywanie i zabezpieczanie dokumentów finansowo - księgowych.
13. Windykacja należności, wystawianie faktur.
14. Prowadzenie rozliczeń inwentaryzacji składników majątku instytucji.
15. Realizacji innych, nie wymienionych powyżej zadań, które z mocy prawa lub przepisów wewnętrznych, należą do kompetencji głównego księgowego.

Kandydat powinien spełniać, zgodnie z art. 54 ustawy o finansach publicznych (tekst jednolity Dz. U. z 2009 r. nr 157, poz. 1240 z późn. zm.), następujące wymagania:
1. Posiadać obywatelstwo państwa członkowskiego Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o wolnym Handlu (EFTA).
2. Znać język polski w mowie i piśmie w zakresie koniecznym do wykonywania obowiązków głównego księgowego.
3. Posiadać pełną zdolność do czynności prawnych i korzystać z pełni praw publicznych.
4. Brak skazania prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo ścigane z oskarżenia publicznego lub umyślne przestępstwo skarbowe oraz za przestępstwa: przeciwko mieniu, przeciwko obrotowi gospodarczemu, przeciwko działalności instytucji państwowych oraz samorządu terytorialnego, przeciwko wiarygodności dokumentów lub za przestępstwo karne skarbowe.
Kandydat spełnia jeden z poniższych warunków:
a. Ukończył ekonomiczne jednolite studia magisterskie, ekonomiczne wyższe studia zawodowe, uzupełniające ekonomiczne studia magisterskie lub ekonomiczne studia podyplomowe i posiada co najmniej 3-letnia praktykę w księgowości,
b. Ukończył średnią, policealną lub pomaturalną szkołę ekonomiczną i posiada co najmniej 6-letnią praktykę w księgowości,
c. Jest wpisany do rejestru biegłych rewidentów na podstawie odrębnych przepisów
d. Posiada certyfikat księgowy uprawniający do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych albo świadectwo kwalifikacyjne uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych, wydane na podstawie odrębnych przepisów.

Wymagania dodatkowe:
- Doświadczenie w pracy w jednostce samorządowej będzie dodatkowym atutem.
- Umiejętność sporządzania sprawozdawczości finansowej, budżetowej oraz statystycznej.
- Dobra znajomość i umiejętność stosowania w praktyce przepisów związanych z funkcjonowaniem jednostek sektora finansów publicznych, a także przepisów z zakresu finansów publicznych oraz rachunkowości.
- Umiejętność prowadzenia księgowości komputerowej.
- Znajomość pakietu MS Office (m. in. Word, Excel) oraz programów: Vulcan, Płatnik, RewizorGT.
- Umiejętność sporządzania analiz, tworzenia prognoz, zestawień, planów w oparciu o materiały źródłowe i przewidywane założenia.
- Odpowiedzialność, rzetelność, umiejętności organizacyjne, terminowość, dokładność oraz wysoko rozwinięte zdolności komunikacyjne i interpersonalne.
- Opinia od poprzedniego pracodawcy będzie dodatkowym atutem.

Oferujemy

• stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę,
• dodatki wynikające z regulaminu wynagrodzeń,
• pracę w samorządowej instytucji kultury,
• możliwość podniesienia swoich kwalifikacji oraz zdobycia doświadczenia.

Wymagane dokumenty:
1. List motywacyjny,
2. Życiorys – CV, uwzględniający dokładny przebieg kariery zawodowej.

Prosimy o zawarcie w CV klauzuli:

Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych osobowych zawartych w moich dokumentach aplikacyjnych dla potrzeb niezbędnych do realizacji procesu rekrutacji, prowadzonego przez Lokalny Ośrodek Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu, na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a (RODO) Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych oraz zgodnie z ustawą z dnia 10 maja 2018 roku o ochronie danych osobowych (Dz. Ustaw z 2018, poz. 1000).

Wymagane dokumenty aplikacyjne należy wysyłać w terminie do 21 stycznia 2024r. z dopiskiem „Główny księgowy” na adres e-mail: @ lub składać osobiście w siedzibie Lokalnego Ośrodka Kultury „Wspólnota” w Zgłobniu; Zgłobień 77, 36-046 Zgłobień.