Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 30.03.2024

Księgowa/ Księgowy

FM WORLD
  • Wrocław, dolnośląskie

Księgowy

Umowa o pracę

FM LEX Sp.z.o.o świadczy kompleksową i profesjonalną obsługę prawno- księgową dla spółek z grupy FM WORLD ( ), globalnej firmy kosmetycznej działającej w sektorze FMCG. Jest to zespół dedykowanych księgowych oraz doświadczonych prawników, którzy doradzają w kluczowych kwestiach związanych z obsługą i rozwojem przedsiębiorstwa. W swoim profilu działalności FM LEX Sp.z.o.o wspiera również kluczowych Partnerów Biznesowych współpracujących z firmą.
Aktualnie do zespołu księgowości poszukujemy kandydata na stanowisko:

Miejsce pracy: dolnośląskie; Wrocław ul. Żmigrodzka 247
Model pracy: hybrydowy

Opis stanowiska:

• Księgowanie i rozliczanie dokumentów (faktury kosztowe, sprzedaży, wyciągi bankowe- krajowe i zagraniczne, listy płac)
• Rozliczanie i księgowanie delegacji krajowych i zagranicznych
• Sprawozdawczość GUS, NBP
• Udział w procesie zamknięcia miesiąca i roku obrotowego
• Zapewnienie właściwej koordynacji procesów księgowych i podatkowych, prawidłowego przepływu informacji i dokumentów finansowych
• Kontakt z instytucjami zewnętrznymi (US, GUS)
• Ścisła współpraca z działami wewnętrznymi firmy – dostarczanie wiarygodnych i terminowych danych księgowych
• Sporządzanie zestawień i raportów
• Bieżąca kontrola należności i zobowiązań spółki
• Bieżące wsparcie działu księgowości

Wymagania

• Wykształcenie wyższe kierunkowe: rachunkowość, finanse, księgowość
• Minimum 2-letnie doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku
• Znajomość ustawy o rachunkowości, ustaw o podatku dochodowym i VAT
• Dobra znajomość systemów finansowo-księgowych (mile widziana znajomość programu Comarch CDN XL) oraz pakietu MS Office, w szczególności Excel
• Mile widziana znajomość języka angielskiego
• Dokładność i systematyczność w wykonywaniu obowiązków
• Umiejętność wnioskowania i analizowania danych
• Umiejętność bardzo dobrej organizacji pracy

Oferujemy

• Możliwość zdobywania doświadczenia i kontynuowania rozwoju zawodowego w firmie o międzynarodowym zasięgu
• Pracę w zgranym zespole, który wesprze w procesie wdrożenia
• Stabilne warunki zatrudnienia w oparciu o umowę o pracę
• Pracę w modelu hybrydowym
• Preferencyjne warunki zakupu firmowych produktów