Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 29.03.2024

Samodzielna Księgowa/Samodzielny Księgowy

FCG Fiscal Consulting Group Waldemar Brysz
  • Wrocław, dolnośląskie

Księgowy

Umowa o pracę

Opis oferty pracy:
Kancelaria Doradcy Podatkowego poszukuje pracownika na stanowisko Samodzielnej Księgowej/ Samodzielnego Księgowego.

Wymagania

• Znajomość zagadnień ustawy o rachunkowości, ustawy o podatku od towarów i usług, ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych oraz praktyczne ich zastosowanie.
• Praktyczna znajomość pełnej księgowości oraz Książki przychodów i rozchodów oraz ryczałtu.
• Dobra znajomość pakietu MS Office.
• Doświadczenie w pracy na podobnym stanowisku – minimum 3 lata.
• Samodzielność, dokładność, odpowiedzialność, umiejętność pracy pod presją czasu.
• Aktywne podejmowanie zadań oraz umiejętność pracy w zespole.
• Orientacja na klienta oraz łatwość nawiązywania i utrzymywania kontaktów.
• Inicjatywa, umiejętność samodzielnego identyfikowania i rozwiązywania problemów oraz wyszukiwanie optymalnych rozwiązań.
• Mile widziana znajomość obsługi programu ERP Optima oraz posiadanie certyfikatu księgowego z Ministerstwa Finansów.

Zakres obowiązków:
• Dokonywanie zapisów księgowych, tzn. ewidencjonowanie w Księgach i ewidencjach poszczególnych zdarzeń gospodarczych zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa tj. prowadzenie na podstawie dowodów księgowych, ksiąg ujmujących zapisy zdarzeń w porządku chronologicznym i systematycznym.
• Dekretowanie i ocena dokumentów księgowych w świetle prawa podatkowego i podejmowanie decyzji o sposobie ich zakwalifikowania wraz ze sposobem uwidocznienia w Księdze i Ewidencjach.
• Ustalanie wysokości zaliczek na podatek dochodowy i rozliczeń podatku VAT oraz wypełnianie miesięcznych deklaracji na te zaliczki oraz deklaracji podatkowych dla podatku od towarów i usług, JPK, a także zeznań rocznych na podstawie danych wynikających z zapisów z Księgi i innych niezbędnych informacji.
• Sprawdzanie prawidłowości dokonanych księgowań z dokumentami źródłowymi oraz zgodności złożonych deklaracji z księgowaniami.
• Dokonywanie pozostałych, pomocniczych czynności faktycznych związanych z prowadzeniem urządzeń księgowych – np. segregowanie dokumentów, numerowanie, przygotowywanie do przechowywania, archiwizacja danych elektroniczne.
• Monitorowanie stanu należności i zobowiązań oraz prowadzenie rozrachunków.
• Sporządzenie sprawozdań na potrzeby GUS.
• Dokonywanie aktualizacji danych w Urzędach Skarbowych.
• Dokonywanie wyceny aktywów i pasywów oraz ustalanie wyniku finansowego.
• Przygotowywanie do zatwierdzenia sprawozdań finansowych.

CV proszę o przesyłanie drogą mailową wraz z następującą klauzulą: Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w przesłanym przeze mnie CV, w tym wizerunku twarzy przez FCG Fiscal Consulting Group Waldemar Brysz, ul. Opolska, nr 11-19, 52-010 Wrocław w celu prowadzenia rekrutacji na stanowisko Samodzielnej Księgowej/Samodzielnego Księgowego. Wyrażam/nie wyrażam* zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zamieszczonych w przesłanym przeze mnie CV, w tym wizerunku twarzy przez FCG Fiscal Consulting Group Waldemar Brysz, ul. Opolska, nr 11-19, 52-010 Wrocław na potrzeby innych rekrutacji prowadzonych przez firmę w przyszłości. *niepotrzebne skreślić Niniejsza zgoda ma charakter dobrowolny i może zostać w każdym czasie wycofana.