Twoje wsparcie w rekrutacji
Znajdź wymarzoną
ofertę pracy i APLIKUJ
OGŁOSZEŃ: 1017        SUBSKRYBUJE: 7257
Tematy, które interesują czytelników:  Wypowiedzenie umowy, CV list motywacyjny, Headhunter, Outsourcing

Jakie dane osobowe podać w CV i liście motywacyjnym?

Jakie dane osobowe podać w CV i liście motywacyjnym?

Dokumenty aplikacyjne, które przygotowujemy w odpowiedzi na ogłoszenie o pracę muszą zawierać pewną pulę informacji. Poza poinformowaniem rekrutera o naszym doświadczeniu zawodowym czy wykształceniu, zupełną podstawą jest podanie danych osobowych. W ten sposób odbiorca CV czy listu motywacyjnego będzie wiedział, kogo dokumenty ma przyjemność przeglądać.

Szukasz pracy w Katowicach? Jakie dane osobowe zamieścić w dokumentach aplikacyjnych? Okazuje się, że osoby poszukujące zatrudnienia różnie podchodzą do tego zagadnienia. W efekcie dokumenty spływające na firmową skrzynkę pocztową znacząco się różnią.


Imię (imiona) i nazwisko

Zarówno w CV, jak i liście motywacyjnym obowiązkowo należy podać swoje imię i nazwisko. W pierwszej kolejności zawsze podajemy imię, w drugiej zaś nazwisko. Co w sytuacji, gdy masz więcej niż jedno imię?

Przyjęło się, że kandydaci powinni w dokumentach aplikacyjnych podawać pozostałe imiona tylko wówczas, gdy używają ich na co dzień, czyli np. podpisują się w ten sposób na dokumentach. Jeżeli na co dzień korzystasz wyłącznie z jednego, pierwszego imienia, to nie ma konieczności, by podawać pozostałe. Czytaj także: Rekrutacja i twoje słabe strony - jak o nich mówić?
 

Adres zamieszkania i adres do korespondencji

Chyba trudno spotkać pracodawcę, który – w odpowiedzi na otrzymane zgłoszenie – wysłałby pracownikowi zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną pocztą. Nie oznacza to jednak, że nie należy podawać adresu zamieszkania czy adresu do korespondencji.

Ten pierwszy może mieć kluczowe znaczenie – pracodawca może bowiem szukać kogoś, kto mieszka blisko firmy z uwagi na godziny jej otwarcia lub zamknięcia. Adres do korespondencji powinieneś podawać wyłącznie wówczas, gdy nie pokrywa się on z adresem zamieszkania.

Wzór CV oraz listu motywacyjnego dla osób szukających pracy w Katowicach


Dane kontaktowe

Pracodawca, który będzie chciał zaprosić cię na rozmowę kwalifikacyjną z pewnością będzie szukał w CV czy liście motywacyjnym twoich danych kontaktowych. Podanie aktualnego numeru telefonu jest bardzo istotne – w ten sposób najczęściej pracodawcy kontaktują się z potencjalnymi pracownikami.

Poza numerem telefonu możesz również podać adres poczty elektronicznej. Być może pracodawca będzie chciał, byś sprecyzował podane informacje lub po prostu będzie preferował taką formę kontaktu.


Data i miejsce urodzenia oraz stan cywilny

Zarówno w CV, jak i liście motywacyjnym powinieneś podać informacje na temat daty i miejsca urodzenia. Te dane są bardzo istotne dla pracodawcy i może od nich zależeć to, czy otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną. Może się bowiem zdarzyć, że pracodawca szuka do pracy osoby starsze, z dużym doświadczeniem zawodowym lub przeciwnie – młode, dynamiczne.

Podanie daty i miejsca urodzenia jest zupełną podstawą. Inaczej sytuacja przedstawia się w przypadku stanu cywilnego. Podanie tego nie jest koniecznością – zasadniczo pracodawca nie może zadać ci pytania o stan cywilny w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej. To zatem, czy podasz taką informację, zależy wyłącznie od ciebie.

 

Zobacz: oferty pracy dla handlowców z Katowic

Zobacz inne porady dla pracowników

Komentarze do wpisu

(brak komentarzy)
Redakcja Aplikuj.pl zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób lub zawierających słowa wulgarne.