Visa

Pracodawca zakończył zbieranie zgłoszeń na tę ofertę.
Data wygaśnięcia oferty: 31.05.2024

Specjalista w Zespole Konserwacji Sekcji Gospodarki Mieszkaniowej i Kwaterunkowej Wydziału Techniki

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej w Kętrzynie
  • Kętrzyn, warmińsko-mazurskie pow. kętrzyński

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Stanowisko pracy zlokalizowane w budynku wielokondygnacyjnym kompleksu koszarowego komendy oddziału. Dojścia i dojazdy utwardzone, jedno z dwóch wejść do budynku przystosowane dla osób ze stopniem niepełnosprawności, na parterze budynku znajduje się pomieszczenie higieniczno-sanitarne przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Pomieszczenia pracy spełniają wymagania stanowisk pracy stałej. Praca wymagająca pełnej sprawności psychoruchowej. Ryzyko zawodowe na poziomie akceptowalnym.
Na stanowisku występują kontakty zewnętrzne: kilka razy w tygodniu – telefoniczne i korespondencyjne z przedstawicielami firm zaopatrujących w materiały budowlane oraz kilka razy w miesiącu - telefoniczne, korespondencyjne i osobiste z przedstawicielami Urzędu Dozoru Technicznego, Państwowym Inspektorem Sanitarnym MSW, przedstawicielami Służb Budowlanych (Starostwo, Nadzór Budowlany), telefoniczne i korespondencyjne
z Wykonawcami z sprawach dotyczących procedur o udzielenie zamówienia zgodnie z ustawą Prawo Zamówień Publicznych oraz kontakty telefoniczne i osobiste z przedstawicielami firm odbierających odpady. Pracownik ma kontakt osobisty z Usługobiorcami i Wykonawcami podczas końcowych odbiorów przedmiotów zamówienia.
Występują czynniki szczególnie utrudniające wykonywanie zadań takie jak: praca w terenie, zagrożenie korupcją, częste reprezentowanie urzędu na zewnątrz, praca pod presją czasu, stres.

  • samodzielnie planuje zakres niezbędnych do wykonania prac konserwacyjnych i remontowych obiektów Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej i Centrum Szkolenia Straży Granicznej. Kosztorysuje zadania konserwacyjne i remontowe zgodnie z oprogramowaniem specjalistycznym do kosztorysowania, a także sprawdza prawidłowość zużycia materiałów i sporządza dokumenty będące podstawą ich rozliczenia,
  • sporządza kwartalne zestawienie materiałów zużytych do konserwacji nieruchomości oraz sprawdza jego zgodność z książką pracy konserwatora,
  • sporządza opisy przedmiotów zamówienia, projekty umów oraz wnioski o wszczęcie procedury przetargowej w trybie przewidzianym ustawą Prawo zamówień Publicznych jak również poza ustawą, na zakup materiałów budowlanych na potrzeby prac konserwacyjnych oraz remontowych wykonywanych systemem własnym, a także usług służących prawidłowemu utrzymaniu obiektów oraz urządzeń technicznych, sieci kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Uczestniczy w pracach komisji przetargowych. Celem zadania jest zaopatrzenie magazynu w asortyment niezbędny do realizacji planowanych do wykonania prac konserwacyjnych i remontowych, a także należyte utrzymanie sprawności urządzeń i sieci,
  • sporządza Plan Potrzeb Remontowych i Rozbiórek oraz sporządza roczny Plan Robót Remontowych i Rozbiórek realizowanych systemem własnym. Sporządza tygodniowe harmonogramy prac wykonywanych przez warsztaty Sekcji Gospodarki Mieszkaniowej i Kwaterunkowej Wydziału Techniki i Zaopatrzenia,
  • analizuje protokoły z kontroli instytucjonalnych (Państwowa Inspekcja Sanitarna, Nadzór Budowlany, Społeczny Inspektor Pracy W-MOSG, Urząd Dozoru Technicznego), a także protokoły z kontroli służb wewnętrznych pod kątem realizacji zawartych w nich zaleceń, a następnie planuje i koordynuje sposób ich prawidłowej realizacji,
  • uczestniczy w pracach komisji odbierających materiały budowlane i usługi zlecone podmiotom zewnętrznym. Uczestniczy i sporządza protokoły w sprawie sposobu postępowania z materiałami pochodzącymi z rozbiórki, a także odbioru końcowego robót remontowych. W zależności od potrzeb prowadzi pojazdy służbowe,
  • prowadzi ewidencję urządzeń podlegających badaniom przez Urząd Dozoru Technicznego, systematycznie aktualizuje informacje o stanie technicznym urządzeń, a także przestrzega terminów ich kolejnych badań,
  • sporządza projekty pism do Urzędu Dozoru Technicznego, Państwowego Inspektora Sanitarnego w zakresie działalności Urzędu, a także Komendanta Głównego SG w zakresie wnioskowania o przeprowadzenie prac remontowych siłami własnymi oraz koordynuje prace pracowników warsztatu Sekcji Gospodarki Mieszkaniowej i Kwaterunkowej Wydziału Techniki i Zaopatrzenia w zakresie prac konserwacyjnych na Placówkach Straży Granicznej.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 14 miesięcy udokumentowanego doświadczenia zawodowego /stażu pracy w wykonawstwie ogólnobudowlanym,
  • prawo jazdy kat. B,
  • umiejętność obsługi programu do kosztorysowania prac konserwacyjnych,
  • znajomość przepisów ustawy prawo budowlane oraz aktów wykonawczych do ustawy w zakresie planowania i realizacji prac remontowych,
  • znajomość przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych oraz aktów wykonawczych do ustawy,
  • komunikatywność,
  • umiejętność argumentowania.
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.,
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • wykształcenie wyższe w zakresie budownictwa.

Oferujemy

  • Indywidualny rozkład czasu pracy
  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce do ćwiczeń lub zajęcia sportowo-rekreacyjne w miejscu pracy
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • dodatkowe wynagrodzenie roczne,
  • nagrody jubileuszowe,
  • możliwość korzystania z kasy zapomogowo-pożyczkowej,
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych do pracy przy komputerze.

Visa