Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 20.05.2024

Inspektor ds. administrowania siecią teleinformatyczną – technik łączności

Komenda Powiatowa Policji w Zawierciu
  • Zawiercie, śląskie pow. zawierciański

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • Praca w systemie jednozmianowym, ośmiogodzinnym od poniedziałku do piątku;
  • Praca z komputerem w środowisku biurowym z naturalnym i sztucznym oświetleniem;
  • Stanowisko pracy inspektora Zespołu Łączności i Informatyki usytuowane jest na I piętrze w kompleksie budynku Komendy Powiatowej Policji w Zawierciu ul. Kasprowicza 9, 42-400 Zawiercie;
  • Budynek jest wyposażony w windę dla osób niepełnosprawnych do parteru;
  • Na I piętrze, gdzie usytuowane jest miejsce pracy znajdują się pomieszczenia sanitarno – higieniczne nie przystosowane dla osób niepełnosprawnych;
  • Brak oznaczeń i specjalistycznych urządzeń umożliwiających pracę osobom niewidomym, niedosłyszącym oraz głuchoniemym;
  • W budynku nie występują szkodliwe czy niebezpieczne warunki pracy;
  • Praca przy monitorze ekranowym powyżej 4 godzin dziennie;
  • Oświetlenie naturalne i sztuczne.
  • Administruje i zarządza sieciami komputerowymi jawnymi oraz stanowiskami komputerowymi poprzez instalowanie i aktualizowanie systemów operacyjnych i programów, usuwanie złośliwego oprogramowania i zabezpieczenie danych w celu poprawienia jakości i wydajności pracy pracowników jednostki wyposażonych w sprzęt komputerowy.
  • Administruje siecią szyfratorów zainstalowanych w Policyjnej Sieci Transmisji Danych Niejawnych i stanowiskami do Systemu Niejawnego Policji oraz stanowiskami ODN w celu zapewnienia bezpieczeństwa Systemów Niejawnych Policji.
  • Administruje systemem kontroli dostępu oraz systemem sygnalizacji włamania i napadu oraz monitoringu w celu zapewnienia bezpieczeństwa fizycznego w jednostce.
  • Administruje stanowiskami w sieci Internet CWI oraz zapewnienia dostępu do sieci Internet na stanowiskach, gdzie taki dostęp jest niezbędny.
  • Przeprowadza okresowe przeglądy, dokonuje oceny stanu technicznego sprzętu oraz konserwuje i dokonuje niezbędnych napraw sprzętu teleinformatycznego użytkowanego w jednostce, obsługiwanie sprzętu audiowizualnego, opracowuje plany zakupów materiałów i sprzętu w oparciu o limity finansowe (w okresie rocznym) – HelpDesk oraz prowadzi ewidencję sprzętu teleinformatycznego będącego w użytkowaniu jednostki w celu zapewnienia sprawnej pracy KPP/KP. Analizuje stan techniczny urządzeń łączności w jednostce, zestawia elementy składowe sieci teletechnicznych oraz samodzielnie dokonuje niezbędnych napraw w celu sprawności technicznej systemów.
  • Zarządza dostępem do systemu teleinformatycznego poprzez zakładanie kont, ustalanie właściwych poziomów zabezpieczeń, administruje mobilnymi terminalami noszonymi i przewoźnymi w celu umożliwienia bieżącej pracy użytkownikom, administruje lokalnie SWD, BILING, administruje technicznie SAP.
  • Nadzór i współpraca z KWP Katowice dotyczące utrzymania łączności radiowej i przewodowej, telefonii stacjonarnej i komórkowej oraz VOIP w kwestii technicznej i formalnej w celu zapewnienia prawidłowego funkcjonowania systemów łączności. Realizuje instruktaże dla funkcjonariuszy i pracowników Policji w zakresie nowych technologii i użytkowania systemów teleinformatycznych w celu zapewnienia bezpiecznej i ciągłej pracy w systemach.
  • • Montaż, uruchamianie i przeprogramowanie urządzeń łączności radiowej, przewodowej i teleinformatycznej oraz organizowanie łączności w działaniach operacyjnych, przygotowanie dokumentów łączności do tych działań (schematy działań, dane radiowe, spisy telefonów, itp.) Obsługa i nadzór techniczny nad urządzeniami do rejestracji rozmów oraz ich archiwizacja, odsłuch i sporządzanie kopii rozmów do prokuratur i sądów oraz wysyłanie wniosków o nadanie/odebranie uprawnień do rejestratorów.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie profil teleinformatyczny
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok i 2 miesiące doświadczenia zawodowego w obszarze teleinformatyki
  • Poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „poufne” albo w przypadku braku poświadczenia bezpieczeństwa złożenie oświadczenia potwierdzonego czytelnym podpisem o treści „wyrażam zgodę na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego, zgodnie z ustawą z dnia 5 sierpnia 2010 roku o ochronie informacji niejawnych (Dz. U. z 2023 r. poz 756 ze zmianami)”.
  • Umiejętność pracy w zespole;
  • Umiejętność planowania i organizowania pracy własnej;
  • Umiejętność komunikowania się;
  • Samodzielność;
  • Kreatywność;
  • Dyspozycyjność.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce do ćwiczeń lub zajęcia sportowo-rekreacyjne w miejscu pracy
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników