Specjalista ds. bezpieczeństwa i higieny pracy

Komenda Wojewódzka Policji w Kielcach
  • Kielce, świętokrzyskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca biurowa, większość czynności jest wykonywana w pozycji siedzącej. Naturalne i sztuczne oświetlenie, budynek nie posiada windy.

Praca w terenie, dokonywanie czynności sprawdzających i kontrolnych.

  • Kontroluje warunki służby i pracy.
  • Na bieżąco informuje pracodawcę o stwierdzonych zagrożeniach zawodowych, wraz z wnioskami zmierzającymi do usunięcia tych zagrożeń.
  • Prowadzi postępowania powypadkowe.
  • Sporządza i przedstawia pracodawcy, co najmniej raz w roku, okresowe analizy stanu bezpieczeństwa i higieny pracy zawierające propozycje przedsięwzięć technicznych i organizacyjnych.
  • Doradza w zakresie organizacji i metod pracy na stanowiskach pracy, na których występują czynniki niebezpieczne, szkodliwe dla zdrowia lub warunki uciążliwe, oraz dobiera najwłaściwsze środki ochrony zbiorowej lub indywidualne.
  • Bierze udział w przekazywaniu do użytkowania nowo budowanych lub przebudowanych obiektów budowlanych albo ich części, w których przewiduje się pomieszczenia pracy, urządzeń produkcyjnych oraz innych urządzeń mających wpływ na warunki pracy i bezpieczeństwo pracowników.
  • Bierze udział w dokonywaniu oceny ryzyka zawodowego, które wiąże się z wykonywaną pracą.
  • Opiniuje szczegółowe instrukcje dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy na poszczególnych stanowiskach pracy.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w służbie bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Szkolenie okresowe dla pracowników służby bhp
  • Zawód technika bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Znajomość przepisów z zakresu bezpieczeństwa i higieny pracy
  • Znajomość przepisów prawa pracy
  • Znajomość ustawy o Policji
  • Umiejętność rozwiązywania problemów
  • Analiza i interpretacja przepisów
  • Poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji niejawnych o klauzuli „poufne” lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa do klauzuli „poufne”
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
Dodana
Wygasa (dzisiaj)