Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 09.05.2024

Inspektor wojewódzki ds. orzecznictwa oraz nadzoru i kontroli realizacji zadań z zakresu rynku pracy

Dolnośląski Urząd Wojewódzki we Wrocławiu
  • Wrocław, dolnośląskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • praca w siedzibie Urzędu;
  • wyjazdy służbowe środkami transportu publicznego lub pojazdami nieprzystosowanymi do transportu osób niepełnosprawnych.
  • stanowisko pracy zorganizowane w pomieszczeniu biurowym, usytuowane na parterze z dostępem do światła dziennego,
  • narzędzia i materiały pracy: komputer, urządzenia biurowe;
  • występowanie uciążliwych warunków pracy: sztuczne oświetlenie, praca siedząca, praca przy monitorze powyżej 4 godzin dziennie;
  • budynek dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych fizycznie: windy, drzwi odpowiedniej szerokości, odpowiednio dostosowane toalety.
  • prowadzi postępowania administracyjne w II instancji w zakresie zadań wynikających z ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
  • prowadzi postępowania administracyjne w trybach nadzwyczajnych z zakresu zadań wynikających z ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy
  • przygotowuje projekty odpowiedzi na skargi do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego na decyzje Wojewody w zakresie świadczeń z tytułu bezrobocia oraz występuje w charakterze Pełnomocnika Wojewody w postępowaniu sądowo-administracyjnym
  • przeprowadza kontrole realizacji zadań z zakresu polityki rynku pracy w urzędach pracy
  • prowadzi postępowania skargowe w sprawach dotyczących świadczeń z tytułu bezrobocia
  • sporządza okresowe sprawozdania z realizacji zadań dotyczących prowadzonych postępowań administracyjnych

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe prawnicze lub administracyjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w zakresie przygotowywania projektów decyzji administracyjnych
  • znajomość ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy oraz przepisów wykonawczych do ustawy
  • znajomość ustawy o postępowaniu przed sądami administracyjnymi
  • znajomość ustawy o ochronie danych osobowych
  • znajomość przepisów kodeksu postępowania administracyjnego
  • znajomość ustawy o kontroli w administracji rządowej
  • umiejętność komunikacji pisemnej
  • umiejętność analitycznego myślenia
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego