• Szczecin, zachodniopomorskie

Inny

Umowa o pracę

Pełny etat

Jesteśmy Szczecińską Energetyką Cieplną, sercem ogrzewania w Szczecinie, które bije nieprzerwanie od 1998 roku. Nasza pasja to dostarczanie ciepła, które jest nie tylko niezbędne w każdym domu, ale także stanowi podstawę dla rozwoju lokalnych przedsiębiorstw. Z dumą prowadzimy 355 km sieci ciepłowniczej, która jest naszym żyłami miasta, przez które przepływa energia niezbędna do życia. Jako część renomowanej grupy E.ON, zatrudniamy 200 specjalistów, którzy każdego dnia dbają o to, by nasze usługi były na najwyższym poziomie. Specjalizujemy się w produkcji i dystrybucji ciepła systemowego, ale nasza oferta to również eksploatacja sieci ciepłowniczej i konserwacja urządzeń. Rozumiemy potrzeby naszych klientów, dlatego w naszym portfolio znajdziecie także nowoczesne rozwiązania z zakresu fotowoltaiki i energii elektrycznej. Nasza obecność na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie świadczy o stabilności finansowej i zaufaniu, jakim obdarzają nas inwestorzy. Jesteśmy dumni z naszej historii, ale patrzymy w przyszłość z nieustającym zaangażowaniem w innowacje i doskonalenie naszych usług. Choć nie zdradzamy tutaj naszej misji i wartości, które kierują naszą codzienną pracą, możecie być pewni, że każde działanie, które podejmujemy, ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa, niezawodności i komfortu naszym użytkownikom. Zapraszamy do współtworzenia z nami ciepłej historii Szczecina.

Specjalista ds. ESG

Twój zakres obowiązków

  • Wsparcie we wdrażaniu i rozwoju strategii ESG w Grupie SEC
  • Zbieranie, agregacja i analiza danych ESG, monitorowanie wykonania celów ESG
  • Przygotowywanie raportów, prezentacji i rekomendacji dot. zrównoważonego rozwoju
  • Promowanie zrównoważonego rozwoju i przekazywanie wiedzy z zakresu ESG wewnątrz Grupy
  • Monitorowanie przepisów prawnych, krajowych i europejskich, w zakresie ESG i Taksonomii EU
  • Udział w projektach i inicjatywach dot. obszarów ESG
  • Tworzenie i aktualizacja procedur kontrolnych dla danych ESG
  • Udział w audytach danych ESG
  • Bieżąca współpraca z osobami z całej Grupy oraz koncernu E.ON

Nasze wymagania

  • Wykształcenia wyższego (preferowane kierunki: ochrona środowiska, ekonomia, rachunkowość)
  • Znajomości obsługi pakietu MS Office, szczególnie Excel i Power Point
  • Znajomości języka angielskiego na poziomie minimum B1
  • Umysłu analitycznego, komunikatywności, kreatywności
  • Umiejętności skrupulatnej analizy przepisów prawa
  • Umiejętności pracy w zespole oraz wysokie zdolności organizacyjne
  • Znajomość zagadnień z obszaru regulacji i zrównoważonego rozwoju (szczególnie dot. branży energetycznej)
  • Doświadczenie na podobnym stanowisku

To oferujemy

  • Zatrudnienie w oparciu o umowę o pracę na zastępstwo na okres ok 2 lat
  • Rozwój zawodowy w ramach międzynarodowego koncernu E.ON
  • Bogaty pakiet benefitów (m.in. opiekę medyczną, pakiet sportowy, wczasy pod gruszą, grupowe ubezpieczenie na życie, pakiet świadczeń socjalnych)
  • Możliwość czynnego uczestniczenia w transformacji branży energetycznej
  • Dogodną lokalizację, z pięknym widokiem na Szczecin

Jeżeli zrównoważony rozwój jest dla Ciebie ważny i bliskie są Tobie zagadnienia związane z odpowiedzialnością społeczną, jednocześnie chcesz mieć wpływ na skuteczność i zakres realizowania strategii ESG w naszej firmie, to ta praca jest właśnie dla Ciebie!

Dodana
Wygasa (za 16 dni temu)