Starszy inspektor weterynaryjny ds. zdrowia i ochrony zwierząt

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Nowym Tomyślu
  • Nowy Tomyśl, wielkopolskie pow. nowotomyski

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca w siedzibie urzędu i w terenie, wyjazdy służbowe, kontrole gospodarstw i innych podmiotów w zakresie warunków weterynaryjnych, zdrowia oraz oznakowania i dobrostanu zwierząt, szkolenia i narady wyjadzowe. Korzystanie z monitora ekranowego, komputera i innego sprzętu biurowego oraz specjalistycznych urządzeń pomiarowych. Praca wykonywana w pozycji przemiennej, lekki wysiłek fizyczny. Samodzielne kierowanie samochodem osobowym. Bariery architektoniczne: pomieszczenia biurowe na pierwszym piętrze, brak wind.

  • Koordynuje i prowadzi czynności związane z prewencją i zwalczaniem chorób zakaźnych zwierząt, w tym przygotowuje nakazy i zakazy mające na celu zwalczenie choroby
  • Współpracuje z instytucjami i organizacjami lokalnymi na rzecz ochrony zwierząt i zwalczania chorób zakaźnych u zwierząt
  • Prowadzi dochodzenie epizootyczne celem potwierdzenia lub wykluczenia choroby zakaźnej zwierząt, przygotowuje decyzje i postanowienia w zakresie zwalczania chorób zakaźnych zwierząt
  • Wystawia świadectwa zdrowia dla zwierząt
  • Prowadzi odpowiednią dokumentację i terminową sprawozdawczość
  • Pobiera próbki oraz prowadzi badania do celów diagnostycznych w ramach monitoringu chorób zakaźnych zwierząt, współpracuje z labolatoruim ZHW w tym zakresie
  • Przeprowadza kontrole, organizuje i nadzoruje monitoring zwalczania chorób zakaźnych zwierząt
  • Planuje i przeprowadza kontrole warunków weterynaryjnych w gospodarstwach i innych podmiotach nadzorowanych
  • Prowadzi kontrolę merytoryczną rachunków przedstwaionych przez wyznaczonych Urzędowych Lekarzy Weterynarii
  • Współpracuje z PPIS i służbą zdrowia w zakresie zgłaszania i zwalczania chorób zakaźnych zwierząt przenoszonych na ludzi
  • Nadzoruje przestrzeganie przepisów o ochronie zdrowia zwierząt

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe - lekarz weterynarii
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego - staż pracy w administracji publicznej w obszarze realizacji zadań związanych z weterynarią
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii
  • Posiadanie prawa jazdy kategorii B
  • Umiejętność obsługi komputera
  • Znajomość procedur postępowania administracyjnego
  • Znajomość Ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. o Inspekcji Weterynaryjnej
  • Znajomość Ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o ochronie zdrowia zwierząt oraz zwalczaniu chorób zakaźnych zwierząt
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
Dodana
Wygasa (za 11 dni temu)