Inspektor ds. informatyki

Komenda Powiatowa Policji w Skarżysku-Kamiennej
  • Skarżysko-Kamienna, świętokrzyskie pow. skarżyski

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca w pomieszczeniu i w terenie, wymagająca umiejętności pełnej obsługi, naprawy i wykorzystania sprzętu informatycznego, praca złożona, wymagająca posiadania umiejętności sprawnego rozwiązywania problemów, kreatywności, postępowania w sytuacjach bezprecedensowych, wymagająca dyspozycyjności, praca przy monitorze ekranowym powyżej połowy dobowego czasu pracy, wielozadaniowość, stres.
Praca w nowoczesnym budynku, posiadającym windę, toalety dostosowane dla osób niepełnosprawnych, przy oświetleniu naturalnym i sztucznym.

  • Administrowanie systemem rejestracji korespondencji radiowej i telefonii IP na stanowiskach kierowania, nadzorowanie urządzeń łączności i urządzeń mobilnych,
  • Administrowanie aplikacjami bazodanowymi, przetwarzającymi dane osobowe i dane wrażliwe dostępne w sieci PSTD (SWD, SWOP, KSIP, RSOW, ERCDŚ, WIU, Ewidencja) oraz w sieci Internet,
  • Administrowanie sieciami LAN/MAN/WAN (PSTD, PSTDN, OST112, CWI, WWI),
  • Konfigurowanie stanowisk komputerowych, w tym stanowisk niejawnych, zgodnie z wytycznymi zawartymi w dokumentacji tych systemów (SWB i PBE) oraz w wymaganiach dotyczących standardów technicznych, użytkowych oraz bezpieczeństwa, stosowanych w policji w zakresie informatyki i łączności,
  • Przeprowadzanie szkoleń z zakresu poprawnej i bezpiecznej eksploatacji stanowisk dostępowych,
  • Udział w procesie opracowania dokumentów szacowania ryzyka naruszeń bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych jawnych oraz niejawnych w jednostce,
  • Zapewnienie i utrzymanie w ciągłości działania awaryjnego zasilania gwarantowanego w jednostce, mającego wpływ na bezpieczeństwo przetwarzanych informacji poprzez monitorowanie pracy tego systemu i zgłaszanie uszkodzeń,
  • Administrowanie i nadzór nad elektronicznym system kontroli dostępu osób, kontroli kluczy, sygnalizacji włamań i napadu, tworzenie kopii zapasowych,
  • Administrowanie i nadzór nad systemem monitoringu wizyjnego jednostki, w szczególności konfiguracja i utrzymanie systemu, zabezpieczenia fizyczne, konfiguracja urządzeń, utrzymanie ciągłości działania,
  • Pełnienie roli administratora systemów niejawnych ODN, SNP,
  • Kontrolowanie sprawności systemów i urządzeń w serwerowniach i akumulatorowni oraz systemów klimatyzacji w tych pomieszczeniach,
  • Organizowanie, modernizowanie i utrzymanie w sprawności technicznej policyjnych systemów informatycznych w Komendzie Powiatowej Policji w Skarżysku-Kamiennej i jednostce podległej,
  • Ochrona danych indywidualnych nośników danych poprzez konfigurowanie, ewidencjonowanie, usuwanie, szyfrowanie nośników danych (w szczególności pamięci przenośne, dysków przenośnych, laptopów, telefonów komórkowych), zgodnie z obowiązującymi wymaganiami,
  • Uczestniczenie w audytach dotyczących ochrony danych osobowych w systemach informatycznych i zapewnienie przestrzegania procedur związanych z ochroną informacji niejawnych w nadzorowanych systemach,
  • Organizowanie systemów informatycznych w sytuacjach kryzysowych, akcjach doraźnych, operacjach policyjnych oraz współdziałanie z innymi służbami poza policyjnymi w tym zakresie,
  • Prowadzenie prac mobilizacyjno-obronnych w zakresie organizacji systemów informatycznych na okres zagrożenia bezpieczeństwa państwa i wojny,
  • Dokonywanie okresowego przeglądu technicznego urządzeń teleinformatycznych, komputerów pod względem zainstalowanego oprogramowania,
  • Dokonywanie analizy i składanie zapotrzebowania na sprzęt i materiały informatyczne w KPP Skarżysko-Kamienna do jednostki nadrzędnej,
  • Prowadzenie ewidencji sprzętu informatycznego i materiałów informatycznych,
  • Instalowanie nowych urządzeń peryferyjnych do stanowiska komputerowego (drukarki, skanery i inne), wymiana zużytych tonerów, tuszy i innych materiałów,
  • Usuwanie uszkodzeń awaryjnych. W przypadku poważniejszych uszkodzeń w sprzęcie, kierowanie go do jednostki nadrzędnej,
  • Wykonywanie nowych instalacji oraz przeniesień stanowisk komputerowych,
  • Współpraca z właściwymi komórkami organizacyjnymi jednostki nadrzędnej w zakresie eksploatacji systemów informatycznych,
  • Udział w kontrolach i przeglądach i inwentaryzacjach dokonywanych przez jednostkę nadrzędną.

Wymagania

  • wykształcenie: średnie z zakresu informatyki
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 6 miesięcy doświadczenia zawodowego w obszarze informatyki lub administratora sieci teleinformatycznych
  • Poświadczenie bezpieczeństwa uprawniające do dostępu do informacji o klauzuli ściśle tajne lub zgoda na przeprowadzenie postępowania sprawdzającego w celu uzyskania poświadczenia bezpieczeństwa o klauzuli ściśle tajne
  • Umiejętność obsługi technicznej sprzętu informatyki w zakresie obsługi sieci komputerowych oraz zapewnienia bezpieczeństwa informacji w sieciach teleinformatycznych
  • Znajomość budowy urządzeń informatycznych zwiazanych z naprawą i konserwacją sprzętu komputerowego, urządzeń peryferyjnych
  • Znajomość ustawy o służbie cywilnej.
  • Umiejętność analitycznego myślenia, komunikatywność, umiejętność planowania.
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • Poświadczenie bezpieczeństwa upoważniające do dostępu do informacji niejawnych Unii Europejskiej oznaczonych klauzulą Confidental UE/EU Confidental
  • Prawo jazdy kategorii B

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Miejsce do ćwiczeń lub zajęcia sportowo-rekreacyjne w miejscu pracy
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
Dodana
Wygasa (za 5 dni temu)