Inspektor transportu drogowego w Wydziale Inspekcji

Wojewódzki Inspektorat Transportu Drogowego w Szczecinie
  • Wałcz, zachodniopomorskie pow. wałecki

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Praca w terenie - prowadzenie kontroli drogowych przy zmiennych warunkach atmosferycznych. Zagrożenia związane z ruchem drogowym. Praca przy komputerze przenośnym powyżej 4 h. Obsługa urządzeń biurowych. Kierowanie pojazdem służbowym uprzywilejowanym. Posługiwanie się bronią palną, zgodnie z przepisami o broni i amunicji. Teren działań kontrolnych: województwo zachodniopomorskie.

  • samodzielnie prowadzi czynności kontrolne na drodze, sporządza protokoły z kontroli, wydaje decyzje administracyjne, nakłada mandaty karne w celu realizacji zadań Inspekcji
  • prowadzi czynności kontrolne w krajowych firmach transportowych, w celu sprawdzenia przestrzegania przepisów m.in. ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o czasie pracy kierowców
  • prowadzi postępowania administracyjne oraz zbiera materiały dowodowe do postępowań w stosunku do podmiotów krajowych i zagranicznych, wydaje decyzje administracyjne o nałożeniu kar w celu realizacji zadań Inspekcji
  • terminowo wprowadza dane statystyczne do systemów teleinformatycznych, celem tworzenia bazy danych o przeprowadzonych kontrolach i kontrolowanych podmiotach
  • sporządza materiały, informacje i statystyki dla Wojewódzkiego Inspektora
  • prowadzi działalność informacyjną wśród kierowców i przewoźników w celu pogłębiania fachowej wiedzy w dziedzinie transportu drogowego

Wymagania

  • wykształcenie: średnie (potwierdzone świadectwem dojrzałości po zdanym egzaminie maturalnym);
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 1 rok doświadczenia zawodowego na stanowisku inspektora transportu drogowego
  • prawo jazdy kat. B;
  • posiadanie wymaganej wiedzy do wykonywania zadań inspektora Inspekcji Transportu Drogowego
  • prowadzenie interwencji (komunikatywność, zarządzanie stresem), samodzielność, myślenie analityczne, gotowość do uczenia się - rozwój zawodowy, rzetelność i terminowość;
  • ukończone 23 lata;
  • posiadanie wymaganego stanu zdrowia;
  • posiadanie nienagannej opinii
  • posiadanie uprawnień Inspektora Transportu Drogowego (potwierdzone zdanym egzaminem kwalifikacyjnym II stopnia)
  • w służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: brak
  • doświadczenia zawodowego
  • prawo jazdy kategorii A lub C
  • język obcy: znajomość komunikatywna języka na poziomie B1: angielskiego lub niemieckiego
  • posiadanie uprawnień diagnosty samochodowego, bądź posiadanie wyższego wykształcenia w obszarze nauk technicznych, średniego wykształcenia technicznego lub wykształcenia średniego branżowego o specjalnościach samochodowych
  • doświadczenie zawodowe w stacji kontroli pojazdów lub w zakładzie (warsztacie) na stanowisku kontroli i napraw pojazdów

Oferujemy

  • ciekawą i stablilną pracę w jednostce administracji publicznej
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę
  • dodatek za wieloletnią pracę w wysokości od 5% do 20% wynagrodzenia zasadniczego w zalezności od udokumentowanego stażu pracy
  • dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • dofinansowanie do zakupu okularów korekcyjnych
  • możliwość przystąpienia do ubezpieczenia grupowego
  • szkolenia dokształcające
  • nagrody uznaniowe i jubileuszowe
Dodana
Wygasa (za 3 dni temu)