Referendarz sądowy

  • Olsztyn, warmińsko-mazurskie

Pracownik umysłowy

Umowa o pracę

Pełny etat

Zakres obowiązków

Umowa o pracę na czas nieokreślony

Wymagania

  • Wykształcenie: wyższe (w tym licencjat), prawnicze
  • Inne wymagania: Kandydat winien spełniać wymogi określone art. 149 ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. - Prawo o ustroju sadów powszechnych (t. j. Dz. U. z 2024 r., poz. 334 ze zm.),
    zgodnie z którymi na stanowisko referendarza sądowego może być mianowany ten, kto:
    1. jest obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej i korzysta z pełni praw cywilnych i obywatelskich,
    2. jest nieskazitelnego charakteru,
    3. ukończył wyższe studia prawnicze w Polsce i uzyskał tytuł magistra lub zagraniczne uznane w Polsce,
    4. zdał egzamin referendarski, sędziowski, prokuratorski, notarialny, adwokacki
    albo radcowski lub ukończył aplikację sędziowską albo aplikację prokuratorską,
    lub uzyskał wpis na listę adwokatów albo wpis na listę radców prawnych albo
    został powołany przez Ministra Sprawiedliwości na notariusza.

    określone w pkt 4 nie dotyczą tego, kto przed mianowaniem przez okres
    co najmniej 5 lat był zatrudniony na stanowisku asystenta sędziego w pełnym
    wymiarze czasu pracy. W przypadku zatrudnienia w niepełnym wymiarze czasu
    pracy okres ten podlega proporcjonalnemu wydłużeniu.

    Termin i miejsce składania dokumentów:
    Osoby zainteresowane przystąpieniem do konkursu K.110.18.2024 proszone są o złożenie
    wymaganych dokumentów z podaniem oznaczenia konkursu (w zamkniętej kopercie)
    w terminie do 8 maja 2024 r. bezpośrednio w siedzibie Sądu Okręgowego w Olsztynie,
    ulica Dąbrowszczaków 44A w Biurze Podawczym (parter) pokój nr 6 lub za
    pośrednictwem operatora pocztowego na adres: Sąd Okręgowy w Olsztynie, 10-543
    Olsztyn, ul. Dąbrowszczaków 44A.
  • Przeznaczone wyłącznie dla osób zarejestrowanych w urzędzie pracy: nie

Oferujemy

  • Wynagrodzenie brutto: od 12 482,74 PLN
  • System wynagrodzenia: Czasowy ze stawką miesięczną
CBOP
Dodana
Wygasa (za 6 dni temu)