Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 29.04.2024

Inspektor weterynaryjny Zespół ds. zdrowia i ochrony zwierząt

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Kołobrzegu
  • Kołobrzeg, zachodniopomorskie pow. kołobrzeski

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

- Praca w siedzibie Inspektoratu oraz w terenie - obszar powiatu kołobrzeskiego, wyjazdy służbowe; - Obciążenie mięśniowo-szkieletowe oraz obciążenie narządu wzroku podczas pracy przy monitorach ekranowych, urządzeniach pomiarowych i prowadzeniu samochodu służbowego; - Obsługa klienta - Praca wykonywana jest w budynku nie posiadającym podjazdu; - Brak jest odpowiednio dostosowanych toalet dla osób niepełnosprawnych; - Miejsce pracy w siedzibie Inspektoratu mieści się na parterze budynku

  • przyjmuje i rejestruje próbki krwi pobrane przez urzędowych lekarzy w ramach obowiązujących badań monitoringowych i krajowych programów zwalczania różnych chorób zakaźnych zwierząt
  • przygotowuje dokumentację dotyczącą nadawania statusów stadom co do chorób zakaźnych u zwierząt
  • sporządza sprawozdania z przeprowadzonych kontroli, dochodzeń epizootycznych, badań monitoringowych i badań w ramach krajowych programów zwalczania różnych chorób zakaźnych zwierząt
  • sprawuje kontrolę nad przemieszczaniem się zwierząt w kraju oraz handlem i obrotem zwierzętami, prowadzi wymianę informacji w systemach informatycznych (TRACES, Vetlink)
  • przeprowadza kontrole w gospodarstwach utrzymujących zwierzęta w aspekcie dobrostanu i ochrony zwierząt zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt
  • przeprowadza kontrole spełniania wymagań przez podmioty zajmujące się wykorzystaniem nasienia, punktami kopulacyjnymi i akwakulturą
  • przeprowadza kontrole gospodarstw w zakresie wymogów wzajemnej zgodności oraz przestrzegania zasad identyfikacji i rejestracji zwierząt
  • prowadzi postępowania w celu likwidacji chorób zakaźnych zwierząt
  • prowadzi działania dotyczące certyfikacji przesyłek kierowanych na rynek Wielkiej Brytanii i innych krajów trzecich

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy doświadczenia zawodowego
  • posiadanie prawa wykonywania zawodu lekarza weterynarii na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej
  • Prawo jazdy kategorii B
  • znajomość Ustawy o Inspekcji Weterynaryjnej oraz Ustawy o służbie cywilnej
  • znajomość obsługi komputera w środowisku MS Office
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego
  • znajomość języka angielskiego lub niemieckiego na poziomie podstawowym
  • Umiejętność organizacji pracy własnej
  • tytuł specjalisty z epizootiologii i administracji weterynaryjnej lub higieny zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego

Oferujemy

  • Możliwość wyjścia w celu załatwienia ważnej sprawy
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Dostosowanie planów urlopów pracowników posiadających dzieci w wieku szkolnym i przedszkolnym do terminów wakacji, ferii i przerw świątecznych
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników