Visa

Oferta wygasła i nie można na nią aplikować.
Data wygaśnięcia 28.04.2024

Główny specjalista w Wydziale Środowiska

Urząd Morski w Szczecinie
  • Szczecin, zachodniopomorskie

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

  • wyjazdy terenowe
  • krajowe lub zagraniczne wyjazdy służbowe
  • praca ponad 4 godz. dziennie przy komputerze
  • brak odpowiednio dostosowanych toalet dla potrzeb osób niepełnosprawnych
  • wejście schodami
  • platforma schodowa dla potrzeb osób niepełnosprawnych
  • Prowadzi sprawy dotyczące ocen oddziaływania na środowisko i transgranicznych oddziaływań na środowisko, tj.: - opiniowanie i uzgadnianie na podstawie ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko: - realizacji przedsięwzięć na obszarach morskich w ramach postępowań w sprawie oceny oddziaływania przedsięwzięcia na środowisko oraz na obszar Natura 2000 zmierzających do wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach; - skutków realizacji polityk, strategii, planów lub programów dotyczących obszarów morskich w ramach strategicznych ocen oddziaływania na środowisko; - przedstawianie stanowisk w postępowaniach dotyczących transgranicznego oddziaływania na środowisko przedsięwzięć realizowanych na obszarach morskich oraz projektów polityk, planów lub programów dotyczących obszarów morskich.
  • Prowadzi sprawy związane z nadzorem nad obszarami Natura 2000 wyznaczonymi na polskich obszarach morskich i sporządzaniem projektów planów ochrony tych obszarów w trybie przepisów ustawy z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody.
  • Prowadzi sprawy związane z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się w środowisku inwazyjnych gatunków obcych stwarzających zagrożenie dla Unii lub Polski, w zakresie określonym w ustawie z dnia 11 sierpnia 2021 r. o gatunkach obcych.
  • Współpracuje z innymi komórkami Urzędu Morskiego w Szczecinie w zakresie związanym z uzyskaniem decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach dla planowanych przedsięwzięć inwestycyjnych pod kątem spełnienia wymogów środowiskowych dla ich realizacji oraz w zakresie monitorowania realizacji przedsięwzięć pod kątem ich zgodności z zapisami ww. decyzji.
  • Współpracuje z organami administracji publicznej, w szczególności z organami ochrony środowiska i przyrody, organizacjami społecznymi i instytucjami naukowymi oraz z pozostałymi komórkami Urzędu Morskiego w Szczecinie w zakresie kompetencji Wydziału.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 2 lata doświadczenia zawodowego Doświadczenie w administracji publicznej,w szczególności w realizacji zadań dotyczących ocen oddziaływania na środowiska
  • Dobra znajomość języka angielskiego
  • Znajomość przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego, przepisów z zakresu ochrony środowiska i przyrody oraz inwazyjnych gatunków obcych
  • Obsługa komputera
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944 r. do dnia 31 lipca 1990 r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006 r. o ujawnianiu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944–1990 oraz treści tych dokumentów - nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972 r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972 r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • wykształcenie: wyższe z zakresu ochrony środowiska, biologii, ekologii, leśnictwa, ochronyi kształtowania środowiska
  • doświadczenia zawodowego
  • Dobra znajomość języka niemieckiego
  • Bardzo dobra organizacja pracy, odpowiedzialność, komunikatywność, umiejętność pracy w zespole i nawiązywania kontaktów interpersonalnych, zdolność analitycznego myślenia, kreatywność i zaangażowanie, umiejętność analizy opracowań eksperckich

Oferujemy

  • Karty sportowe lub dofinansowanie zajęć sportowo-rekreacyjnych
  • Dopłata do biletów na imprezy kulturalne
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
  • Dofinansowanie do wypoczynku dzieci pracowników
  • Zniżki na wypoczynek w ośrodkach wypoczynkowych