Starszy inspektor weterynaryjny ds. nadzoru nad ubojem zwierząt rzeźnych w rzeźniach zatwierdzonych

Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Chojnicach
  • Chojnice, pomorskie pow. chojnicki

Urzędnik

Umowa o pracę

Zakres obowiązków

Stanowisko pracy zlokalizowane jest na 1 piętrze- brak podjazdów dostosawanych dla osób niepełnosprawnych, brak dostosowanych sanitariatów dla osób niepełnosprawnych, winda dostosawana jest do osób niepełnosprawnych ruchowo.

Praca przy komuterze powyżej 4 godzin dziennie, podstawowe wyposażenie stanowiska pracy przy komputerze, urządzenie wielofunkcyjne, skaner, fax itp.

Wyjazdy służbowe- krajowe i zagraniczne, szkolenia, narady, konferencje, (e-lerning), webinaria.

Stres związany z przeprowadzaniem kontroli, podejmowanie decyzji.

Praca administracyjna dot. również czynności kontrolnych w podmiocie nadzorowanym.

  • Weryfikowanie warunków uboju zwierząt rzeźnych, warunków sanitarno – weterynaryjnych w trakcie uboju, rozbioru i konfekcji mięsa w celu potwierdzenia zgodności z prawem UE i USA oraz wdrażanie postepowania egzekucyjnego w przypadku stwierdzenia niezgodności.
  • Weryfikowanie zakładowego systemu HACCP, poprzez przegląd zapisów, obserwowanie zakładowego monitoringu, ocenę podejmowanych przez zakład działań korygujących, w celu potwierdzenia zgodności prowadzonych działań z zatwierdzonym planem HACCP oraz wdrażanie postepowania egzekucyjnego w przypadku niezgodności.
  • Koordynowanie i kontrolowanie pracy wykonywanej przez wyznaczonych lekarzy weterynarii poprzez sporządzanie harmonogramu pracy, kontrolowanie poprawności wykonywanego nadzoru nad ubojem zwierząt rzeźnych w rzeźniach zatwierdzonych do UE i USA w celu ochrony zdrowia konsumenta.
  • Pobieranie prób do badań weryfikacyjnych w celu realizacji programu badań mikrobiologicznych wymaganego przez prawo UE i USA
  • Weryfikowanie towarów przygotowanych do wysyłki ze specyfikacją wysyłkową, kontrolowanie załadunku, zakładanie plomb na środek transportu w celu wydania certyfikatu eksportowego – świadectwa zdrowia do USA.
  • Współpraca z organami WIW i GIW poprzez przygotowywanie sprawozdań i analizowanie w celu potwierdzenia aktualnego statusu zakładu zatwierdzonego na rynek USA.
  • Obsługiwanie programów i systemów specjalistycznych: RASFF, TRACES, CBD-IRZ w celu archiwizacji i przesyłania danych.

Wymagania

  • wykształcenie: wyższe weterynaryjne
  • doświadczenie zawodowe/staż pracy co najmniej 3 lata doświadczenia zawodowego w obszarze inspekcji weterynaryjnej
  • Przeszkolenie z zakresu przepisów Federalnych Inspekcji Mięsa Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych
  • Prawo wykonywania zawodu lekarza weterynarii na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej
  • Znajomość aktualnie obowiązujących przepisów prawa w zakresie postępowania administracyjnego;
  • Znajomość prawa: weterynaryjnego i żywnościowego krajowego, UE, USA i innych państw trzecich;
  • Umiejętność pracy w zespole, kreatywność,
  • Prawo jazdy kat.B,
  • Znajomość obsługi komputera (pakiet MS Office Exel),
  • Stosowanie prawa w praktyce
  • Specjalizacja w zakresie higieny zwierząt rzeźnych i żywności pochodzenia zwierzęcego
  • W służbie cywilnej nie może być zatrudniona osoba, która w okresie od dnia 22 lipca 1944r. do dnia 31 lipca 1990r. pracowała lub pełniła służbę w organach bezpieczeństwa państwa lub była współpracownikiem tych organów w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 18 października 2006r. o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów- nie dotyczy kandydatek/kandydatów urodzonych 1 sierpnia 1972r. lub później. Osoba wybrana do zatrudnienia będzie musiała złożyć oświadczenie lustracyjne, jeśli urodziła się przed 1 sierpnia 1972r.
  • Posiadanie obywatelstwa polskiego
  • Korzystanie z pełni praw publicznych
  • Nieskazanie prawomocnym wyrokiem za umyślne przestępstwo lub umyślne przestępstwo skarbowe
  • doświadczenia zawodowego

Oferujemy

  • Stołówka pracownicza
  • Miejsce do odświeżenia się
  • Pomieszczenie lub stojaki na rowery na terenie urzędu
  • Miejsce parkingowe na terenie urzędu
  • Dofinansowanie do wypoczynku pracowników
Dodana
Wygasa (za 13 dni temu)